"Černý humor je, když máš písek v oku. Morbidním se stává ve chvíli, když máš oko v písku."

Červen 2015

Korespondence mezi Táborem a Londýnem

18. června 2015 v 16:10 | Winter |  Fandom
Před měsícem se můj článek o dopisu od Johna Nettletona dostal na titulní stranu blogu. Ani nevíte, jak jsem byla šťastná, když jsem si ráno ve škole na internetu rozklikla hlavní stránku a uviděla tam svojí přezdívku s titulkem: Napsal mi můj idol - blogerka Winter píše o životním zážitku.

Úvodní fotka také byla moc fajn, i když jsem slyšela, že někdy bývají blogeři s výběrem obrázku nespokojení.

Celý den jsem odbíhala o přestávkách do studovny, kde jsem si četla komentáře, poté jsem napsala poděkování. Vůbec jsem neměla čas reagovat na všechno, protože jsem si dodělávala pár věcí v knihovně a na intr (studuji vošku, která je spojena se střední školou) jsem se vrátila až k večeru. Mrzelo mě to, tak jsem se rozhodla, že panu Nettletonovi přeložím a zašlu všechny pěkné reakce, které jsou pod článkem. Odpověď přišla druhý den odpoledne. Byl ohromený.

Kromě komentářů jsem zaslala několik slov o českých fanoušcích seriálu, o hře, které se hrála ve Vinohradském divadle (v listopadovém dopise jsem napsala jen pár informací). Rovněž něco o fanouškovských povídkách - klasických fanfikcích a slashi.

Také jsem se zmínila o Václavu Moravcovi, který je hardcore fanoušek a občas použije v Otázkách nebo na Twitteru referenci na seriál.

Další reakce mě také překvapila, vůbec jsem nečekala, že ho zaujmou fanfikce a slash:

Well now. You really are a very busy young lady. I was interested to read about Fan fiction and Slash Fiction (I hadn't heard of either) and I very much approve of your support for LGBT rights.

On je úžasný.

Poprosila jsem jej o pár fotografií, které by byly ve vyšším a lepším rozlišení, než jsou na internetu. Měla jsem v plánu je vytisknout a pověsit si je v pokoji. Velmi rád souhlasil se zasláním přes klasickou poštu. A také jsem se zmínila, že píšu články o seriálu a připravuji ještě jeden o něm a tak mě poprosil, abych mu ho poslala, až jej dokončím.

O týden později mi mamka předala obálku, ve které byla jedna velká fotografie a jedna fotografická koláž se vzkazem:

Petra - I hope these are useful. J.

Dneska jsem úspěšně dokončila první ročník Sociální práce a politiky. Jsem neskutečně ráda, že už mám zkouškové za sebou. V nejbližší době bych chtěla napsat článek o rozdílech mezi vysokou (dříve jsem jí také studovala, ale nedokončila) a voškou.

Dárek od Johna

Zdroj prvního obrázku:

http://fuckyeaminister.tumblr.com/
Zdroje obrázků v menu:
http://www.gettyimages.in/
http://thediaryofahufflepuff.tumblr.com/
tumblr.com