"Černý humor je, když máš písek v oku. Morbidním se stává ve chvíli, když máš oko v písku."

Tajemství Montgomeryho Burnse

8. ledna 2016 v 18:18 | Winter |  Povídky
Fandom: Simpsonovi

Pár: Montgomery Burns/Waylon Smithers

Žánr: Slash, romantika

Přístupnost: Bez omezení

Autorčina poznámka: Začínám být závislá na povídkách o Burnsovi a Smithersovi. Chytlo mě to tak před třemi měsíci. Za tu dobu mi pod rukama prošla spousta příběhů od zahraničních autorů, kteří píší na Simpsonovi. Ten fandom je obrovský. Ale pořád mě mrzí, že v češtině skoro nic není. Proto bych chtěla poprosit fanynky a zároveň slasherky, aby se také přidaly a něco na Simpsonovi napsaly.

Ráda bych poděkovala Maye a Liči za krásné komentáře u předchozí povídky Veselé Vánoce, Springfielde! Nečekala jsem, že se vám to bude až tak líbit. Rovněž mě překvapila kladná reakce na pár Vočko/Waylon. Zatím neplánuji na ně něco napsat, ale pokud by byl zájem...

Obrázek u povídky je z Deviantartu. Jsou tam mraky fanartů na Simpsonovi, což je pro mě nekonečný zdroj inspirace. Ale dost řečí, užijte si čtení!

Příběh se odehrává rok před událostmi z minulé fanfikce.

***

Montgomery Burns seděl v pohodlné lenošce, kterou si otočil zády ke krbu. Po jeho levici se nacházela pohovka s květinovým vzorem. Na ní spal Waylon Smithers. Za pohovkou stál krásný vysoký vánoční stromeček. Společně s ohněm osvětloval ohromný obývací pokoj plný směšně drahého nábytku.

Miliardář popíjel skleničku vybraného archivního vína. Láhev si dal na konferenčí stůl. Na něm rovněž ležela kniha Vzestupy a pády starověkých civilizací, kterou Waylon četl před spaním. Vedle publikace si Smithers položil prázdný hrnek od kakaa se šlehačkou a skleněný talířek s perníčky.

Monty pozoroval uvolněnou tvář svého asistenta. Miloval, když jej mohl tajně sledovat ve spánku. Nemohl usnout kvůli nepříjemným nočním můrám. Zdály se mu od chvíle, kdy je Russ Cargill nechal zavřít v báni.

Ve městě nebyl jediný, kdo měl po tomto incidentu problémy. Většina obyvatel chodila na speciální skupinové terapie nebo na individuální sezení s psychology. Báň se stala velmi traumatickým zážitkem. Na některých lidech zanechá stopy napořád.

S Waylonem se s traumatem vyrovnával daleko lépe. Jeho empatie i laskavost pro něj byly skutečnou podporou. Vzpoměl si na jeden rozhovor, který měli půl roku poté, co je vláda uvěznila.

Probudil se celý zpocený. Nejspíš křičel ze spaní, neboť vedle něho seděl Smithers ve fialovém županu. Bylo na něm vidět, že toho taky moc nenaspal. Držel jej za rameno. Asi s ním třásl, aby jej vzbudil. Cítil se zahanbeně. Starý veterán ze dvou světových válek a má psychické problémy kvůli skleněné kopuli.

"Promiňte pane, nechtěl jsem Vás vzbudit. Ale měl jsem strach, že jste dostal záchvat," špitl omluvně Waylon. Ve světle lampičky byl neobyčejně pobledlý. Nad obočím měl jizvu od zranění, které mu někdo udělal, když prchali před naštvaným davem. Lidé z města přišli vyrabovat jeho panství. Odplata za to, že jim nechtěl poskytnout elektřinu.

"To je v pořádku, Smithersi. Byla to jen hloupá noční můra. Vypadáte nevyspale, běžte si lehnout," řekl miliardář a chtěl opět usnout. Ale asi by se mu to nepovedlo.

"Také je mívám, pane. Někdy v noci vůbec nespím. Nechcete si o tom promluvit? Třeba Vám potom bude lépe." Navrhl jeho asistent.

"Ne. Nemyslím si, že je na to dobrá chvíle. Vraťte se do postele. To je rozkaz. Neprobudím se, slibuji." odpověděl Burns. Smithers jej poslechl. Popřál mu dobrou noc a zavřel masivní dveře.

Nemohl se s Waylonem bavit o snu, ve kterém jej viděl umírat.

Tenkrát byl zbabělí. A slepý. Nedokázal si přiznat pravdu jak moc mu na Waylonovi záleželo. Za ty desítky let potkal hodně vyjímečných lidí. Ale nikdo z nich se nemohl vyrovnat Smithersovi. Vždyť mu přeci zachránil život! Zamiloval se do něj poté, co jej bránil před rozzuřeným davem. Až tehdy mu došlo, jak silná je Waylonova láska vůči němu. Jediný člověk proti tisícovce. Báň dokázala dostat z lidí ty nejlepší i nejhorší vlastnosti.

Waylon si neuvědomoval, jakou obrovskou moc nad ním má. Děsilo jej to a vzrušovalo zároveň. Dokázal by pro něj udělat cokoliv. Stačilo jen říct.

Čím dál tím víc mu připomínal Smitherse seniora. Jeho hrdinu, který zachránil město před jadernou katastrofou. Byl tak rád, že Waylon zdědil po svém otci obrovskou odvahu.

Montgomery Burns dopil sklenici vína. Vstal a políbil svého sekretáře do vlasů.

"Miluji tě, Waylone," zašeptal. Nedokázal mu tato slova říct do očí. I když Waylon nejspíš věděl, jak mu na něm záleželo.

Otočil se a odešel do ložnice. Vůbec si neuvědomil, že Smithers celou dobu spánek předstíral.

"Já tebe taky, Monty," řekl Waylon do prázdné místnosti.


Burnsův hrdina Waylon Smithers senior. Zdroj fotografie: deviantart.com


 
 


Anketa

Příští fanfikce by měla být na pár:

Monty Burns/Waylon Smithers 60% (3)
Vočko Szyslak/Waylon Smithers 40% (2)

Komentáře

1 Maya Maya | Web | 13. ledna 2016 v 22:43 | Reagovat

Jejda, to je tak neskutečně sladké. :3
Vážně jsem vůbec netušila,že by byl slash i na Simpsonovi, neskutečně mě to fascinuje. :D
Moc díky za tu i minulou povídku, jsou skvělé a těším se na další. :)

2 Winter Winter | Web | 13. ledna 2016 v 23:22 | Reagovat

[1]: Děkuji moc. Četla jsem tvoje fanfikce na Avengers a jsou super. Jo a nenapsala bys také něco na Simpsonovi, prosím? Čím víc těch povídek bude v češtině, tím líp.

3 Maya Maya | Web | 14. ledna 2016 v 7:04 | Reagovat

Děkuji za pochvalu, moc si toho vážím.
A že bych taky něco napsala... Nepřemýšlela jsem nad tím, ale nezní to zle. Ještě se nad tím zamyslím, přece jenom nejsem nějaká odbornice na Simpsonovi, to ty jsi v tom zatraceně dobrá. :D
Ještě uvidím. :)

4 Karin Karin | 25. srpna 2017 v 13:27 | Reagovat

Moc pěkné.

5 Naerikil Naerikil | E-mail | Web | 12. září 2017 v 13:22 | Reagovat

Tenhle pár je krapánek nechutný, ale vždycky se mi hrozně líbil :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zdroje obrázků v menu:
http://www.gettyimages.in/
http://thediaryofahufflepuff.tumblr.com/
tumblr.com