"Černý humor je, když máš písek v oku. Morbidním se stává ve chvíli, když máš oko v písku."

Veselé Vánoce, Springfielde!

5. ledna 2016 v 15:54 | Winter |  Povídky
Fandom: Simpsonovi

Pár: Montgomery Burns/Waylon Smithers, Vočko Szyslak/Waylon Smithers

Žánr: slash, romantika

Autorčina poznámka: Fanfikci na Simpsonovi jsem chtěla napsat už dávno. V češtině jsou jenom dvě a tak jsem si řekla, že by nebylo špatné, kdybych taky nějakou vytvořila. Původně to měla být parodie na Dickensovu Vánoční koledu a Burnse by chodil strašit Smithersův otec. Ale o víkendu mě napadla tahle povídka. Smithers je moje oblíbená postava a rozhodně plánuji napsat nějaké další fanfikce.

V příběhu najdete různé odkazy na starší epizody jako třeba Homer ve službě, Vraťte mi hvězdnou oblohu, Průvodce pro princeznu a Simpsonovi ve filmu.

Také bych chtěla moc poděkovat Majuar a Profesorovi za komentáře k předchozímu startrekovskému slashi!Vánoční večírek na ranči Bohatého Texasana probíhal v plném proudu. Smetánka se oddávala tradiční zábavě, na které nechyběli ani politici a celebrity z celé země.

Montgomery Burns večírky nenáviděl. Respektive, nesnášel hloupé zbohatlíky, kteří nevěděli nic o vybraném chování a kultivované řeči. Otřásl se odporem, když v dálce u jednoho švédského stolu uviděl Donalda Trumpa. Vyprávěl nějaký oplzlý rádobyvtip hloučku stejně tupých přátel. Trump zaregistroval jeho pohled a zamával mu.

"Hej, Monty, starý brachu! Přidej se k nám!" Zakřičel na něj přes celou místnost.

Pan Burns zoufale vymýšlel nějakou výmluvu, která by jej z této velmi nepříjemné interakce elegantním způsobem vyšachovala. Poplašeně se rozhlížel okolo sebe. Hledal Smitherse. Když jej uviděl, naznačil mu, aby k němu přišel.

Waylon okamžitě udělal co po něm žádal. Nenápadně mu šeptem vše vysvětlil. Když jeho sekretář zahlédl toho megalomanského idiota s nemožným účesem, jak rázným krokem míří k nim, vymluvil se na Montyho nevolnost a hledal cestu k čerstvému vzduchu. Prodírali se davem tak rychle, že cestou vyrazili pití Kentu Brockmanovi.

Nahoře v nejvyšším patře našli příjemný, útulný salonek s balkonem. Byl z něj překrásný výhled na osvětlený Springfield. Oba dva si oddychli, že se toho nepříjemného magnáta tak snadno zbavili.

Monty se opřel o zábradlí. Pozoroval noční oblohu posetou hvězdami a připomnělo mu to den, kdy v celém městě díky Líze Simpsonové vypadl proud. Tenkrát stáli se Smithersem na verandě, která se nacházela u jeho kanceláře v jaderné elektrárně. Sledovali padající meteority. Velmi si přál, aby tento okamžik nikdy neskončil.

Ucítil, jak si Waylon položil hlavu na jeho rameno. Přitiskl se k jeho zádům a objal jej kolem pasu. Věnoval mu polibek do šedivých vlasů.

"Tady ne, někdo nás uvidí," zašeptal jemně. Ale Waylon na jeho slova nebral ohled. Už jej nebavilo věčné skrývání jejich vztahu před veřejností. Chtěl svoje city vykřičet do celého Springfieldu. Bylo mu naprosto jedno, jak se na ně budou lidé dívat.

Monty se dotkl jeho rukou. Na levé nahmatal přes rukavice zásnubní prsten, který mu dal před měsícem. Nedokázal si život bez Waylona představit. Podporoval jej. Staral se o něj. Nebýt jeho, nejspíš by se nikdy nedostal živý ze spárů rozlíceného davu, který vyraboval jeho panství když je vláda uvěznila v báni.

Ani jeden z nich si nevšiml paparazziho schovávajícího se ve větvých stromu. Když uviděl známého magnáta, jak se líbá s mladším mužem, neodolal. Zmáčkl spoušť fotoaparátu a těšil se na svůj debutový sólokapr.

***

Vočko Szyslak zuřil. Měl mizernou náladu od chvíle, co se v novinách objevil článek o údajném milostném vztahu mezi Burnsem a Smithersem. Oba dva nakonec vyšli s pravdou ven. Celé město bylo v šoku.

Štědrý večer trávil zavřený v prostorném kumbálu vedle baru a házel šipky na korkovou nástěnku. Připevnil na ní jednu ze starších Burnsových fotografií z novin. Sloužila k vylévání zlosti. Kolem jeho obličeje se již pár šipek zapíchlo. Zbylé se nacházely okolo výstřižku. I pod nástěnkou. Házení šipek byl daleko lepší způsob, než likvidovat baseballovou pálkou starou omítku. Nechtěl si poničit nový nátěr. Stál jej majlant.

Vočkovi chyběl Waylon. Měli spolu krátký vztah, ale barmanovi city vůči Smithersovi byly daleko silnější. Nesnášel Burnse. Bál se, že se k Waylonovi chová příšerně.

Homer mu kdysi vyprávěl, že po něm Burns házel věci, když pro něho pracoval jako osobní asistent. Říkalo se tomu sice služba za dobrý plat, ale byla to prachsprostá otročina. Bylo mu Waylona tak líto! I přesto doufal, že je spokojený. Nikdy mu netvrdil opak.

Chtěl pro svého bývalého milence jen to nejlepší. Vždyť by mu dal všechno na světě! Ale Waylon byl pořád poblázněný do Burnse. Monty tohle...Monty tamto. Dokázal o něm mluvit celý den. Vočko už toho začínal mít po krk. Došlo k ošklivé hádce.

Po vystřízlivnění měli dost dlouhý rozhovor. Waylon plakal, stokrát se omlouval a vysvětloval, že jeho lásku opravdu nemůže opětovat. Vočko se zeptal, jak dlouho Burnse miluje. Ale Smithers nedokázal na jeho otázku odpovědět. Možná byl do Montgomeryho zblázněný od chvíle, kdy jej poprvé spatřil.

Vočko vztekle hodil poslední zelenou šipku na fotografii. Zabodla se přímo do oka toho odporného ďábla, který mu vzal vše co tolik miloval.

Barman přešel na protější stranu místnosti kde se nacházela rozvrzaná železná postel. Kdysi na ní spala sama nigerijská princezna, když jí měl Homer chránit. Ale to se stalo před dvěma lety.

Vočko si vzal starou prošívanou deku s polštářem. Chvíli sledoval noční oblohu malým špinavým oknem. Přemýšlel, co asi Waylon právě dělá. Netrvalo dlouho a během myšlenek na ztracenou lásku usnul spánkem beze snů.


 


Komentáře

1 Maya Maya | Web | 6. ledna 2016 v 14:34 | Reagovat

Waaaau! :D Miluju slash, ale nikdy mě nenapadlo napsat něco na tenhle nebo podobný seriál... Boží! :3
Má oblíbená postava je také Smithers, je to fajn teplouš. :D
Moc se ti to povedlo, líbí se mi tvůj styl psaní. To zpracování je úžasné. :)

2 Liči Liči | 6. ledna 2016 v 15:47 | Reagovat

Fajn tehne pár Vočko/Waylon mi jeden čas nedal spát bylo to po tom dílu co si spolu zařídili gay bar. Proto jsem ráda že si na tenhle pra npasala. I když byly jako vedlejší pár byla to úžasná povídka a moc za ní děkuji

3 Winter Winter | Web | 6. ledna 2016 v 22:06 | Reagovat

Páni, moc děkuji za pěkné komentáře! Vůbec jsem nečekala, že se vám budou tyhle dva páry až tak líbit.

4 Karin Karin | 25. srpna 2017 v 13:22 | Reagovat

Perfektní.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zdroje obrázků v menu:
http://www.gettyimages.in/
http://thediaryofahufflepuff.tumblr.com/
tumblr.com