"Černý humor je, když máš písek v oku. Morbidním se stává ve chvíli, když máš oko v písku."

Waylon Smithers a Charles Montgomery Burns

9. ledna 2016 v 16:37 | Winter |  Fandom
Miluji Simpsonovi. Jsou mojí velkou láskou a propadla jim téměř celá moje rodina. Ale já je začala sledovat až poté, co jsem viděla v roce 2007 o narozeninách v kině film. Zbožňuji je a nedokážu si představit, že jednou skončí. To bude strašný. I když epizody od filmu už nejsou tak dobré jako ty z devedesátých let, pořád je to skvělá zábava, která neomrzí. Mám spoustu oblíbených postav, ale poslední dobou jsem přečetla mnoho fanfikcí na pár Waylon/Monty. A stal se mým nejoblíbenějším. V tomto článku se zaměřím na jejich vztah, který je v jistém způsobu naprosto vyjímečný...

Waylon Smithers


Na Waylonovi mě nejvíc fascinuje jeho láska k panu Burnsovi. Je do něj zamilovaný až po uši od chvíle, kdy k němu nastoupil (a myslím si, že to byla láska na první pohled). Udělal by pro něj cokoliv. A někdy je mi ho docela líto. Zejména, když se snaží svému šéfovi vyznat city.

Myslím si, že se bez něho Burns neobejde. Ale jednou si majitel jaderné elektrárny dělal všechno sám. Ale stalo se to poté, co jej Homer (jako nový poskok) udeřil. To se odehrálo v epizodě Homer ve službě. Během tohoto dílu Burns několikrát svého nového asistenta napadl - házel po něm různé věci. Takže je velmi pravděpodobné, že se stejně chová i k Smithersovi.

Waylon za něj dělá vše. Jednou říkal, že jeho náplň práce jsou dva tisíce různých drobných úkolů. Marge se nelíbilo, že je na něj Burns tak tvrdý. Ale on tvrdil, že pan Burns je jeho smyslem života, láskou a nejlepším přítelem.

Smithersovým nejhorším trestem je dovolená. Za tu dobu, co Burnsovi slouží, odjel pryč jenom jednou, ale stejně se předčasně vrátil. Neboť mu jeho šestý smysl říkal, že je šéf ve velkém nebezpečí. Což byla nakonec pravda.

Jeho velkou zálibou je sbírání panenek Malibu Stacy (parodie na Barbie). Stal se prezidentem fanklubu a má kontakt na tvůrkyni panenky. Také píše články do fanouškovského magazínu.

Waylon se ve slabích chvilkách pokouší Montymu vyznat lásku. Například jej políbí během soudného dne. Každý rok mu píše milostné dopisy a posílá mu je k narozeninám. Když Burns téměř umíral, protože neměl dostatek krve, málem se zhroutil z toho, že nemá stejnou krevní skupinu aby mu jí mohl dát. A podobných momentů je nespočet.

Jenže má i svou temnou stránku. Díky zaslepenosti je pro svého miláčka schopen udělat i věci, které jsou v rozporu se zákonem. Kdyby nesloužil Burnsovi, byl by z něj hodný, tichý a laskavý člověk. Velmi žárlí, kdykoliv se jeho šéf zamiluje do nějaké ženy. Waylonova budoucnost není kdovíjak úžasná, protože jakmile Burns zemře, bude pohřben s ním.

Jen ve vzácných momentech jej můžete vidět odděleně. Jejich předci a oni sami jsou spolu sloučeni nerozlučným poutem, které je svazuje v jakémkoliv století nebo alternativním vesmíru.

V seriálu má Smithers svůj vlastní byt, ale až budu psát fanfikce, nejspíš jej přestěhuji přímo do Burnsova panství, kde bude mít svůj pokoj.


Každý Burns má svého Smitherse...

Montgomery Burns

Montgomery Burns je nejbohatším člověkem na světě, neboť tajně vlastní trilionovou bankovku. Je velmi starý. Na jeho věk a zdraví je v seriálu spoustu vtípků. Nepříklad jej odnese silnější vítr, nedokáže rozlomit koláček štěstí nebo mu ublížila bankovka, která vypadla z bankomatu a udělala mu na těle modřinu.

Je vlastníkem jaderné elektrárny, ve které pravidelně šikanuje své zaměstnance. Není tajemstvím, že pod jeho vedením několik lidí zemřelo z nedbalosti (Smithersův otec či Frank Grimes) nebo se pokusilo o sebevraždu. Pamatuje si jména všech, kromě Homera Simpsona.

Jeho podnik má neustálé problémy s bezpečností. Jaderný odpad shovává kde se dá, čímž znečišťuje okolní ekosystémy včetně jezera. Burns neustále podplácí kontroly. Chce zamést výsledky pod koberec nebo je zfalšovat.

Za svůj život měl různé milenky. Jedna z nich porodila jeho syna Larryho. S Larrym nemá dobrý vztah. Jeho syn je povahově podobný Homerovi (jeden čas byli i přátelé), zatímco on je vzdělaný a úspěšný magnát. Larry jej chápe a sám nakonec odejde za svojí rodinou se slovy, že by stejně nezapadl do jeho snobského světa.

Kdyby Burns vyrůstal u své původní rodiny, nejspíš by se stal dobrým člověkem. Ale jeho dědeček Colonel Burns jej odvedl na své panství s dalšími sourozenci, kteří zemřeli za "záhadných okolností". Jeho dědeček byl krutý muž podporující otrokářství. Pod jeho vedením se stal zákeřným, chamtivým a bezcitným člověkem myslícím jen na svůj prospěch.

Stal se členem Pekelných ryb, znal se s hromadou slavných osobností, používá zastaralé výrazy, vlastní první vyráběná auta (stále v nich jezdí), nesnáší dědu Simpsona a pokusil se ho zabít kvůli německému pokladu z druhé světové války. Vždycky, když se dostane na dno, dokáže se odrazit díky jinému projektu, který vymyslí.

V mnoha dílech se projeví i jeho světlejší stránka. Avšak jeho negativní vlastnosti jsou dominantnější než ty kladné. Marge měla jednou namalovat Burnsův portrét. Nedokázala to, neboť nezachytila ani kousíček jeho údajné "krásy" (kdyby ten obraz maloval Smithers, asi by to dopadlo jinak :-)).

Vzhledem k jeho nemocím také potřebuje neustálou péči.

Smitherse považuje za důvěrníka který zná jeho největší tajemství. Tvrdí o něm, že není jen další řadový zaměstnancec. Jeho otec zachránil Springfield před jadernou katastrofou, když vešel do reaktoru a chtěl jej vypnout. Sám ale poté zemřel. Burns jeho tělo hodil do zaplaveného lomu. Waylonovi řekl, že Smitherse seniora zabil kmen divokých Amazonek.

Waylonovu lásku nedokáže opětovat a bude ještě chvíli trvat než si to Smithers uvědomí. Ale i přesto jeho asistent neztrácí naději.

Hrozně ráda bych napsala další fanfikce na tento pár. Na Fanfiction.netu je toho spousta a některé jsou úžasné. Další inspirací jsou pro mě fanarty z Deviantartu. Také chci nějaký nakreslit, ale až budu mít víc času.


Zdroj fotografií:
deviantart.com

 


Komentáře

1 Maya Maya | Web | 13. ledna 2016 v 22:50 | Reagovat

Viděla jsem mraky dílů Simpsonovi, ale ne dostatek, abych na tenhle spis o těchto dvou postavách nekoukala s otevřenou pusou. :D
Zatraceně bomba!
Mám moc ráda Smitherse a tak... Z vedlejších postav u mě vede třeba L. Lambkinová (vážně nemám ponětí, jak se to píše, pardon), kter nabalovala Homera nebo třeba smolař právník Gill, kterého si nikdo nepamatuje, ale já ho zbožňuju. :D Kdyžtak o tom přemýšlím... většinou jsi z filmu nebo seriálu zamiluju někoho nepodstatného, takže nikdo nemá ponětí, o kom to mluvím, klasika ;)
Napadá mě, jestli máš ráda i Futuramu nebo něco podobného. Já osobně ano, ale nesnáším Griffinovi :P

2 Winter Winter | Web | 13. ledna 2016 v 23:27 | Reagovat

[1]: Jsem ráda, že se ti to líbí :-). Také si často oblíbím vedlejší postavy, protože jsou někdy daleko zajímavější než hlavní, často se mi to stává u jiných fandomů. Futuramu mám moc ráda a Griffinovi nesleduji, akorát jsem jednou viděla tu jejich parodii na Hvězdné války.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zdroje obrázků v menu:
http://www.gettyimages.in/
http://thediaryofahufflepuff.tumblr.com/
tumblr.com