"Černý humor je, když máš písek v oku. Morbidním se stává ve chvíli, když máš oko v písku."

Jak přežít internetové diskuze

22. října 2016 v 15:00 | Winter |  Články
Vždy, když se podívám na diskuze na Novinkách, sevře se mi žaludek úzkostí. Lidé se tam ohánějí totalitním režimem, píší svoje hloupé názory na všechno a myslí si, že rozumějí jakémukoliv odbornému tématu, které se objeví. Netřeba dodávat, že se neuvěřitelně znemožní, aniž by si to uvědomili.
Najděte si třeba článek o tom, že někdo spáchal nějaký trestný čin. V diskuzi samozřejmě narazíte na perly jako "a k jaképak etnické národnosti patřil pachatel?". Pamatuji si na jeden příspěvek, ve kterém byla autentická fotografie pachatelky přímo ze soudní síně, která pocházela z majoritní společnosti. Ale diskutující obhajovali názor, že fotografie je určitě falešná a žena patřila k minoritě. Tenkrát jsem na to docela koukala a ani se mi nechtělo věřit, že můžou být někteří tak zaslepení a přesvědčení o vlastní pravdě, že nedokáží akceptovat ani jednoznačný důkaz. Přišlo mi, jako kdyby ti lidé přestali na okamžik přemýšlet a vyžívali se ve svých předsudcích.

Jeden z argumentů, který také stojí za to je, že přistěhovalci berou Čechům práci. Víte, já jsem loni byla na praxi na úřadu práce a pokud na volné pracovní místo do třiceti dnů nenastoupí občan naší země, tak je teprve poté nabídnuto cizinci.

Také mě dostávají komentáře typu " já jsem to ani nečetl, stačil mi nadpis, ale myslím si, že...". Pokud se něco takového objeví, můžete si být jisti, že buď bude komentář o ničem nebo narazíte na opravdovou perlu.

Podobné hity se objevují v diskuzích o sebevraždách. Většina lidí bude jistojistě přesvědčená, že k tomuto zoufalému činu dohnala oběti současná doba. Jako kdyby neexistovaly desítky jiných důvodů, kvůli kterým člověk skočí z okna nebo spolyká hromadu prášků. Finance, traumata z dětství, nešťastná láska, duševní choroba...ale ne. Za všechno může samosebou vláda.

Další názory, které mě dostávají do kolen, jsou ty pod články o výchově dětí. Rudí diskutující budou přesvědčeni, že nejlepší je všechny mladé od rána až do večera řezat. Například jednou jsem četla článek o matce, co svoji dceru zbila do modřin jenom kvůli tomu, že si přes její zákaz založila facebookový profil.

Kdybych byla rodičem, dětem bych sociální sítě rozhodně nezakazovala. Ale chtěla bych vědět, koho mají v přátelích, jestli všechny osobně znají a zda si uvědomují rizika, která jim hrozí na internetu. Vědomě izolovat děti způsobem, jakým to udělala ta matka je vyloženě špatné a hodně to napovídá o její omezenosti. Ano, na jednu stranu chtěla chránit svojí dceru. Ale na druhou měla vymyslet daleko lepší způsob a lépe svoje rozhodnutí s dcerou probrat a ne jí zbít tak, až se bála jít domů.

Nejenže novinkáři matčino jednání schvalovali a ještě tvrdili, že jí měla přidat za to, že dcera vše řekla ve škole. Pamatuji si, že jednou u nějaké diskuze byl názor, že Linka bezpečí je k ničemu. Tyhle lidi to fakt nemají v hlavě v pořádku. Prý to za nich nebylo a taky žili. Facepalm.

Když se podívám na příspěvky pod články o uprchlících, nechce se mi věřit, že někteří lidé jsou ochotní kvůli své bezpečnosti přát smrt malým dětem. Jsem šokovaná a znechucená. Vždy se hrozně naštvu, když vidím ty komentáře rádoby slušných Čechů s jejich xenofobními názory opepřené sympatiemi k nacismu, rasismu a třeba i k šovinismu. Jako demokraticko - feministická sluníčkářka bych si u nich ani neškrtla. Navíc by mne umínusovali.

Jednou jsem narazila na hlášku (myslím, že to bylo na Obludáriu): "...kdyby v roce 1939 existoval Facebook, diskuze by vypadaly nějak tahle...". Ano, je to hloupost. Když se na to ale podívám z jiného úhlu pohledu, docela mne mrazí. Ono Obludárium je na Facebooku velmi zajímavou skupinou. Najdete tam výběr toho nejlepšího z diskutujícího póvlu.

Mám strach, že se jednou lidé rozhodnou špatně a raději se vzdají své svobody a zvolí si nějakou stranu s extremistickými nebo totalitními sklony. Cesta k diktatuře není odpovědí. Problém se musí řešit, ale ne za cenu ztráty lidských práv a demokracie. Asi jsem opravdu hloupá a naivní. Přijde mi nechutné, že většina lidí odsuzuje skupiny jako celek a nezajímá se o jedince. Pro mne jsou například primárně důležité schopnosti člověka a jeho chování. Nikoliv jeho etnický původ. Každá mince má dvě strany. Odsuzuji porušování zákonů ze strany uprchlíků. Na druhou stranu jsou mezi imigrantama lidé, kteří opravdu prchají před válkou a potřebují naší pomoc.

Lidé si pletou pojmy a mluví o něčem, čemu vůbec nerozumí. Například jsem jednou narazila na příspěvek (byl v jedom videu od Kovyho), ve kterém jedna blbka vysvětlovala, že: "...sice nejsem rasystka, ale nesouhlasím s tím, aby homosexuálové adoptovali dětiiiiii...".Komentář těžce mimo záchodovou mísu. Může mi někdo prosím vysvětlit, jak souvisí rasismus s homofobií? Navíc to ta uživatelka ani nedokáže napsat správně.

Většina diskuzí je napsána velmi špatnou gramatikou. Když se podíváte do profilů lidí, kteří tam píší svoje příspěvky, většinou mají informaci, že vystudovali "vysokou školu života" nebo si dali "mateřská, ale určitě né dovolená" . První případ znamená, že to většinou nedotáhli ani k výučnímu listu či maturitě, ale tváří se, že jsou mistři světa a opovrhují intelektuály. Druhý případ jsou maminky, které většinou reagují až přehnaně hystericky. A správná čeština je jim u zádele. Dobře, také někdy napíšu něco špatně. Ale čeho je moc, toho je příliš.

Pamatujete si, jak lidé na facebooku vyjadřovali své postoje k uprchlíkům? Některé matky napsaly svůj negativní postoj na cedulku a daly jí svým dětem, které ji držely a vůbec netušily, co se děje.

Jejich dítě jednou vyroste a třeba bude mít jiný názor na danou problematiku. Na to ti rodiče úplně zapoměli. Pokud se bude dělat nějaká podobná akce, raději prezentujte svůj názor sami za sebe. Nepleťte do toho někoho, kdo tomu ani nemůže rozumět a než něco hodíte na zeď, raději přemýšlejte nad možnými důsledky svého rozhodnutí.

Co napsat na závěr? Nenechte se zbytečně strhnout ostatními. Nenávist není řešení. Na komentáře se dívejte z různých úhlů pohledu. Snažte se je psát gramaticky správně a nebuďte jako ti, co pravopis nerespektují. Nehádejte se s lidmi, u kterých víte, že vás stejně nechtějí pochopit. Je to zbytečné.


Tak co, jaký je váš názor na internetové diskuze a na rádoby slušné Čechy? Svůj názor napište do komentářů.


---

Zdroj obrázku:
http://cestovani.idnes.cz/foto.aspx?r=kolem-sveta&foto1=TOM44429a_pytlik.jpg

 


Komentáře

1 Cíťa Cíťa | Web | 22. října 2016 v 16:48 | Reagovat

Zajímavá stránka na facebooku je idioti z Novinek. poslední perla kterou na onu stránku přidali, byla něco ve smyslu, že za totality bylo nejlíp a jedinou spásu onen dotyčný vidí v panu Okamurovi, Zemanovi a spojení s Ruskem... :D

2 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 22. října 2016 v 16:52 | Reagovat

"Jejich dítě jednou vyroste a třeba bude mít jiný názor na danou problematiku." - když se to stane, ti rodiče dostanou infarkt. Pro tyhle typy je nepředstavitelné, aby jejich blízcí měli jiný názor a oni s nimi zůstali v kontaktu.

Ale přesně kvůli diskuzím jsem na novinky už před lety přestala chodit, i na jiných stránkách se diskuzím vyhýbám pod články, u kterých vím, že budou padat názory, které by mě jen zbytečně rozčilovaly, ale ono nakonec to moc nepomáhá. Protože idioti se koncentrují skoro ve všech diskuzích. Jenom tady na blogu mám málokdy strach se do ní mrknout, protože většinu článků komentují zase jen blogeři, a ti jsou trochu vycepovaní z vlastní tvorby, takže umí diskutovat celkem rozumně. A ti, co nejsou, tak většinou stejně napíšou jenom reklamu a článek si ani nepřečtou.

3 Eliss Eliss | Web | 22. října 2016 v 18:30 | Reagovat

Já si ty diskuze pročítám a je to lepší než sbírka anekdot ;-D

4 Andrea V. Andrea V. | Web | 23. října 2016 v 17:39 | Reagovat

Člověk to nesmí brát vážně, pak se skutečně pobaví. Zarážející je spíš fakt, že to většina přispívajících myslí smrtelně vážně

5 winter-snowflake winter-snowflake | 4. listopadu 2016 v 0:45 | Reagovat

[1]: Jop, tam taky chodím. Možná, že sem z ní přidám nějaké screeny a přidám k nim popisky.

[3]: Taky se u nich někdy skvěle bavím. Například zrovna u článků o politice nebo o školství. Ale většinou z nich mám depky.

6 winter-snowflake winter-snowflake | 4. listopadu 2016 v 1:45 | Reagovat

[2]: Děkuji mnohokrát za komentář, souhlasím s tebou.

[4]: Přesně tak.

7 AdaCordella AdaCordella | Web | 4. listopadu 2016 v 9:43 | Reagovat

Souhlasím ve všech směrech, bohužel. Pro zachování vlastního duševního klidu se podobným diskuzím vyhýbám jako čert kříži. Celé novinky.cz a podobné servery mi přijdou účelně zdramatizované právě proto, aby se toho naši "čecháčci" chytli a měli se o čem dohadovat.
Je smutné, kam až lidé ve své nekonečné hlouposti zajdou. Přitom by stačilo jenom o trochu více pochopení a nahlédnutí do vlastní zmrzačené dušičky. Tam by většina lidí měla s nápravami začít.
Naštěstí mi přijde, že se objevuje stále více a více jedinců, kteří jsou schopni objektivního posouzení a vyvažují tenhle smrdutý odpad například svým "sluníčkářstvím", "veganstvím", "nechutným optimismem" nebo jen "zbytečnou tolerancí", takže snad není všem dnům konec a společnost se nějak obrodí :) Jednou k tomu dojde. A doufám, že se toho dožiju :D

8 Skylar Skylar | E-mail | Web | 4. listopadu 2016 v 21:26 | Reagovat

Tak sa pridáva blbka do plusu. Teda z tvojho článku mám dojem, že ma po prečítaní tohto komentáru zaškatulkuješ práve týmto spôsobom (a potom hovorme o odsudzovaní skupiny kvôli jedincom, ehem.) Iste, tvoje myšlienky sú krásne a v naivno utopickom svete by to tak mohlo dokonca aj fungovať, avšak tu a teraz, s takouto úrovňou vyspelosti ľudstva to ešte nepôjde. Ľudia sú už proste takí, nikoho neobhajujem no v istých momentoch čítania tvojho článku som nadobúdala dojem, že konáš presne tak ako tí, ktorím venuješ svoje (aspoň podľa mňa) odsudzujúce slová. Každý kto sa v diskusii vyjadrí proti migrantom je buran? (prosím opravte ma niekto ak som toto slovo použila nevhodne) Keď sa ty vyjadruješ v ich prospech tak je to selektované na tích, ktorí sú poslušní a tí ktorí nie sú, no pokial sa o nich niekto vyjadruje ktriticky tak sa už vyjadruje o celej komunite a týmpádom celok odsudzuje na základe konania jedného?

Chceš aby tvoj ľud resp. ľudia všeobecne pristupovali k migrantom (keď je už táto téma načatá, tak si dovolím chvíľku pri nej zostať) ako k rovnoprávnym občanom demokratického územia, čo je pekné a s čím aj súhlasím, no nedajú mi tvoje náznaky podľa, ktorých by  ľudia bez VŠ, na materskej alebo z nižšej krčmovej neustále kritizujúcej vrstvy nemali mať právo prispievať do diskusii, lebo ich reči sú neoverené bludy. Nepopierateľne máš v istých krajných prípadoch pravdu, to sa však prieči s demokratickým vyjadrovaním názorov. (Aj keď sú to možno bludy, no je na každom z nás, či s tým budem súhlasiť alebo nie.) Ďalej nikto nemôže vedieť, že človek na druhom konci kábla má prečo tristomilión preklepov, či nebodaj netrpí neakou vrodenou poruchou, čo mu znemožní sústredenie sa napríklad.
No to s tými deťmi, to aj mňa rozčuluje a nielen tebou popísaný prípad ale tak isto publikovanie až príliš intímnych fotografii na sociálnych sieťach a podobné veci, ktoré ešte nemôžu ovplyvniť. To mi príde choré.

Nuž a popravde, ja osobne už dlhšiu dobu nenavštevujem pseudospravodajské servery, keďže mnohím ide o návštevnosť a spomínané diskusie častokrát vyprovokujú schválne tými svojimi pokrútenými polopravdami. Berie tie servery ešte vôbec niekto seriózne?

No ale taká čerešnička na torte, ževraj:"Nenávisť nie je riešením." Zase schvaľujem, ale tak prečo cítim z tohoto článku nenávisť voči ovcoidným spoluobčanom? Vieš čo robila každá osobnosť, ktorá naozaj čosi zmenila? Šla príkladom. Na miesto kritizujúcich prejavov. Vlastne kritizovali práve svojím "vzorovým konaním" aj navzdory častému nesúhlasu.
Aký vzor poskytuješ ty? Aby si každý komu sa dačo na tomto krutom a nespravodlivom svete nepáči vylial svoje srdce blogu a potom sa vrátil k tomu čo robil dovtedy?

Nechcem aby niekto moje čisto subjektívne otázky považoval za prejav pohŕdania, sú to čisto len rečnícke otázky položené s cieľom rozprúdenia ďalších úvah prípadne aj debaty. Každopádne vďaka za článok, ktorý dal kolieska v mojej hlave do pohybu. Už dávno som čítala článok, čo by vo mne vyvolal kladné i záporné pocity zároveň.

9 Standa Standa | Web | 16. listopadu 2016 v 14:29 | Reagovat

K tomuto tématu jsem tuhle četl dobrou úvahu:

http://archiv.ihned.cz/c1-65504790-socialni-site-milose-cermaka-nazory-jsou-jako-dira-v-zadku

10 majuar majuar | Web | 21. listopadu 2016 v 13:30 | Reagovat

Stopocentní souhlas :) Upřímně na Novinkách se do diskuzí raději nedivám, bolesti žaludku mám i bez toho, nicméně právě komentáře pod některými videi (ano, zejména u Kovyho, protože ten se občas i těm aktuálním tématům věnuje a jeho video Komentáře je krásným shrnutím toho, s čím se může člověk na netu v diskuzích potkat) mému zraku neujdou...

11 Vědmi Vědmi | Web | 21. listopadu 2016 v 14:54 | Reagovat

Vždycky padám, když vidím, jak se daří některým lidem procpat komunisty, uprchlíky a podobně i pod článek, dejme tomu, o umění. Au.

12 Katarína Katarína | Web | 21. listopadu 2016 v 15:40 | Reagovat

U nás je to o tom istom. S tým rozdielom, že my máme týchto ľudí v parlamente. A keby len v jednej strane... Preto mám vytipované stránky, ktoré ich parodujú alebo na nich vtipne poukazujú (vtip sa ukrýva najmä v komentároch pod "ukážkou"). Teda niečo na spôsob tebou spomínaného Obludária, len sú stále aktívne. Dobrá správa ale je, že jeden z ľudí, ktorý takýmto spôsobom upozorňuje na extrémistov dostal Bielu vranu.

13 naoki-keiko naoki-keiko | 21. listopadu 2016 v 15:51 | Reagovat

Vyjádřím se takhle:
Diskuze na internetu v podstatě neexistuje, všichni se buď strašně vychvalují anebo se tam ubíjí za rouškou "anonymity" (protože vyhledatelná jsi vždycky). Když chce jít rozumný a slušný člověk se znalostí gramatiky na internetovou diskuzi, musí se předávkovat nejdřív amfetaminem, aby to vydržel...

14 Katuš Katuš | Web | 21. listopadu 2016 v 16:29 | Reagovat

Nebudu nijak hájit pablby z Novinek.cz, protože už při volbách Trumpa, které jsem sledovala jak na BBC, tak na Novinkách, jsem myslela, že prostrčím ruku obrazovkou a umlátím každého debila, kdo tam vyplodil sebemenší hrůzu.

Ti lidé, to jsou jenom balíci (a teď nemusí znamenat, že jsou z vesnice), kteří nedokáží z několika úhlů posuzovat dané téma.

Avšak velice dobře si uvědomuji, odkud tahle prostota pochází. Češi vždy jako malý národ trpěli nadvládou větších a bylo jim vždy diktováno bez jejich souhlasu. Ať jde o 400 let Habsburků nebo 2. světovou nebo 40-50 let Rusů, vždycky jsme museli držet krok. Teď máme zase pomyslnou nadvládu EU která diktuje, tak proto zejména levicová část, sympatizující s Komunisty a jimi podobnými, reaguje agresivně. Nutno podotknout že se jedná především o sortu lidí, která nikdy nedostala tvrdou politickou sprchu. Pak je tam další skupina lidí a to jsou přesně ti, které jsi popsala. Všechno vědí, všechno znají, proto si nic nemusí ověřovat a pak to takhle dopadne.

Zase ale nemůžu říct, že oni jediní mluví z cesty. Takový extrémní Sluníčkář, to taky není žádná hitparáda. Až přehnaný optimizmus a neschopnost zvažování rizik je taky dovede ke slušným perličkám.

Ono aby člověk mohl slušně a na úrovni diskutovat, je potřeba býti tím správným skeptikem a občas i cynikem, aby pak jakékoliv polemizování bylo intelektuálně výživném.

Třeba uprchlíci. Osobně názor na jejich vyhlazení nepodporuji, ale ani nepodporuji jejich masové přijímání. Jejich morální kodex je s naším absolutně neslučitelný, pokud jde o některé jedince. Jestli nastane případ, že se budou chtít asimilovat a respektovat naší mentalitu, práva, pravidla, jsem více než otevřena je přijmout. Pokud ne, promiňte, ale tahle země není pro vás. Samozřejmě můj názor není to pravé a taky by se dalo na hodiny o něm diskutovat, ale o to právě jde. Najít TEN bod zlomu o to jde. Ne se zrafat a navzájem ponižovat.

Navíc moderní internetové diskuze jsou právě na to stavěny, takže nějaké konstruktivní debaty se tam opravdu nenajdou. Ale pokud se chce někdo pobavit, je to to nejlepší místo kam zamířit.

15 hedd hedd | Web | 21. listopadu 2016 v 17:13 | Reagovat

Myslím, žes to všechno shrnula více než dobře. :)
Taky mě to štve, ne-li nasírá.

16 Katarína Katarína | Web | 21. listopadu 2016 v 17:20 | Reagovat

[14]: Zareagujem len na túto časť: "Češi vždy jako malý národ trpěli nadvládou větších a bylo jim vždy diktováno bez jejich souhlasu. Ať jde o 400 let Habsburků..."

U nás to verejnosť interpretuje rovnako. Ako 1000 ročnú porobu. Ak už hovoríme o (ne)kvalitných a (ne)overených informáciách, neuvažovali ste niekedy nad tým, že ide len o mýtus? Nezaujímam sa o českú históriu, ale viem určite, že ľudia žijúci na terajšom slovenskom území nemali až do 20. rokov 19. storočia so žiadnou "diktatúrou" problém. "Neexistujú historické pramene, ktoré by obsahovali záznamy utlačovaných slovenských súčasníkov o svojej päťstoročnej, sedemstoročnej alebo deväťstoročnej porobe." (Findor, 2013, s. 73)

Ako som povedala, nepoznám dobre českú históriu, ale nie je možné, že máte podobný mýtus ako my? O tzv. mýte obete zase hovoria V. Krivý a E. Mannová, kde práve spomínajú aj českú verziu tohto mýtu, ktorá je pevne spojená s tým predchádzajúcim. Dovolím si preto citovať naozaj, naozaj dlhý odstavec, možno vám pomôže rozšíriť si obzory a pouvažujete nad pravdivosťou všetkých "diktatúr", ktoré ste spomenuli (najmä teda nad Habsburgovcami a Bruselom) a budete v overených zdrojoch hľadať nové informácie:

„Vrchol českej hitparády utrpenia tvorí mýtus tristoročnej poroby. Na jej začiatku bola bitka na Bielej Hore (1620), ktorá sa v národnej pamäti Čechov zakorenila ako začiatok českého útlaku pod jarmom katolicizmu a cudzieho panstva. Najsilnejším obrazom je v tejto súvislosti poprava „českých pánov“ na Staromestskom námestí. Strata práv a štátnosti sa však v skutočnosti nespájala s Bielou Horou. Habsburgovci sedeli na českom tróne už od roku 1526 a po roku 1620 nezanikol ani stavovský politický systém, ani autonómia krajín českej koruny. V českej mytológii 20. storočia dominuje – rovnako ako v Poľsku aj vo viacerých ďalších stredoeurópskych krajinách – predstava „obete mocných susedov a opustenosti spojencami“ (u nás napr. mníchovské trauma či pocit opustenosti Západom v roku 1968). rozbitie prvej Československej republiky a nacistickú okupáciu dávali Česi do súvislosti s „odtrhnutím sa Slovenska“. Mýtus slovenskej zrady – „noža do chrbta“ („kudly do zad“) bol potom v pozadí českej nedôvery k snahám o samosprávu Slovenska až do konca spoločného štátu.“ (2013, s. 78)

Obe citácie pochádzajú z knihy Mýty naše slovenské.

17 Avilan Avilan | Web | 21. listopadu 2016 v 18:07 | Reagovat

Proto je lepší podobné diskuse ani nečíst. Člověk se jenom naštve, protože si všimne, kolik kolem něj žije "volů". Co se týče uprchlíků, na to mám svůj názor, ale raději ho tady psát nebudu :D. Jde o to, že lidé mají své představy, které považují za jedinou pravdu. A do všeho cpou politiku, do všeho...

18 Kazimír Kraťas Kazimír Kraťas | Web | 21. listopadu 2016 v 18:49 | Reagovat

Jsem zoufalý ošklivý panic se zanedbatelným IQ i délkou údu a s komplexem méněcennosti. Zoufale potřebuji vaši pozornost. Potřebuji vaše komentáře, až už utěšující či lítostivé, nebo nenávistné. Prostě potřebuji mít pocit, že se o mne někdo alespoň jednou v životě zajímá, ať už v dobrém, nebo špatném. Potřebuju to snad ještě naléhavěji než první sex, funkční pistoli, nebo preventivní proplesknutí, abych se konečně probral a přestal ze sebe dělat šulina na těch internetech.
Jedná se sice o reklamu, ale alespoň jsem upřímný, říkám to narovinu a racionálně vysvětluji důvody, proč stojím o větší návštěvnost. Krom toho - za každou jednotlivou návštěvu na mém blogu se o jednu vteřinu zkrátí čas, zbývající do ztráty mého panictví! A to se vyplatí, zvláště jste-li filantropové!

19 noctiflora noctiflora | E-mail | Web | 21. listopadu 2016 v 21:11 | Reagovat

Napsala jsi do článku snad všechno, co mě kdy na komentářích na Novinkách štvalo. Jednou jsem tam šla s naivní představou, že najdu nějaké smysluplné komentáře, nejlépe s fakty, ovšem nakonec jsem byla nemile překvapená, stejně jako ty. Teď už se tam pro jistotu ani nedívám, jinak bych se musela minimálně měsíc choulit pod dekou s kakaem a uvažovat, co to ty lidi popadlo. Komentáře, ve kterých někteří (kolikrát dokonce většina) podporují násilné chování, klidně i na dětech, ve mně vyvolávají takové znechucení, až si občas říkám, jak je možné, že lidský druh ještě nevymřel. Zřejmě jsem narazila taky na podobný komentář jako ty, kde lidem nepřišlo nic špatného na smrti nevinného člověka, ještě k tomu dítěte, protože je to přece uprchlík.

Šovinismus, homofobie, rasismus... To všechno v úhledném balíčku a ještě s neskutečnými gramatickými hrubkami. Ale oni mají přece pravdu, že.

20 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 21. listopadu 2016 v 22:34 | Reagovat

Jednou jsem četla článek o odsunu Němců z Brna po 2. sv. v. (docela brutální kapitola našich dějin, o které se donedávna nemluvilo). Otevřela jsem si komentáře a vyrazilo mi dech, co jsem tam našla. Myslela jsem si, že lidi budou rádi, že se konečně otevřeně mluví o něčem, o čem pravděpodobně dodnes neslyšeli. V článku se mimo jiné psalo, že ti Němci  byli lidé, kteří v Brně žili po generace, většina rozhodně ne nacisti. A že při tom odsunu umřelo spousta nevinných lidí včetně dětí.
A komentáře? Dozvěděla jsem se, že naše generace rýpe do věcí, do kterých nemá, protože neví roupama coby. A že Němcům dobře tak, prý je měli rovnou všechny pověsit.
Br. Děsí mě, že takoví lidé tu žijí s námi.

21 winter-snowflake winter-snowflake | 21. listopadu 2016 v 22:43 | Reagovat

Páni, já mám zase článek na titulní straně! Děkuji všem za pěkné komentáře, udělaly mi obrovskou radost!

22 winter-snowflake winter-snowflake | 21. listopadu 2016 v 22:50 | Reagovat

[10]: Díky moc za tvůj komentář! Kovyho sleduji pravidelně, protože má fakt dobré postřehy a to video o kterém mluvíš mě z části inspirovalo k napsání tohoto článku.

[11]: A úplně nejlepší je, když vrazí svůj názor na politiku i do článku o zvířatech v zoo. Ti lidi jsou už fakt nemocní.

[13]: Souhlas!

23 winter-snowflake winter-snowflake | 21. listopadu 2016 v 22:51 | Reagovat

[9]: Díky za tip, ten článek je skvělí!

24 Veronika Veronika | E-mail | Web | 21. listopadu 2016 v 22:54 | Reagovat

Pregnantně vyjádřeno. Děkuji!

25 winter-snowflake winter-snowflake | 21. listopadu 2016 v 22:59 | Reagovat

[15]: [17]: Díky!

[19]: Mám úplně stejné pocity jako ty, taky nepobírám, jak mohou přát smrt dětem, které za nic nemůžou.

[20]: Jop, nechutné.

26 winter-snowflake winter-snowflake | 21. listopadu 2016 v 23:00 | Reagovat

[24]: :-)

27 Katuš Katuš | Web | 22. listopadu 2016 v 0:23 | Reagovat

[16]: Reakci jsem si přečetla a ačkoliv jsme v něm odbočily od tématu, připadá mi zajímavé na něj odpovědět.

Bohužel českou historii z nám pouze jako maturant, takže nemohu použít podklady z odbornějších knih, které by my mohly můj názor pevněji podložit. Avšak nejdříve než přistoupím k debatě, chci jen upřesnit význam slova "Utlačovat", který mohl být zavádějící.

Jako definici diktatury chápeme vládu jednoho jedince (či jedinci) s absolutní mocí nad veškerým spravováním státu. V moderní době jsou velmi dobrými příklady Kuba a ISIS, kteří jedou bomby na svých územích, jak jen se jim to zamane.

Slovo utlačování, pravda, by bylo lepší použít do období Českých dějin v rozmezí 18.-19. století, kdy byla vláda Habsburské monarchie na našem území intenzivnější a v 50. letech 19. století vyvrcholila Bachovským absolutismem, kdy bylo slovanské obyvatelstvo nejvíce utiskováno. Navíc je faktem, že úředním jazykem byla Němčina a do vyšších funkcí byli dosazováni Němci. Více poté Osvícenství, stavba Národního divadla, Pasivní rezistence a tak dále a tak dále. Toť vše bylo důsledkem oprese Čech Habsburky a poté Rakousko-uherskem v pozdějších dobách.

Upozorňuji, čerpám pouze z informací, které mám a proto je nemohu odborněji doložit.

Ano, nežili naši občané v diktatuře, ale v utlačování zajisté. Po První světové válce, když vzniklo Československo, se mohli občané ztotožnit s vlastní identitou, jenže tato léta svobody trvala zhruba 20 let, než byli Čechy a Morava vyhlášeny za protektorát, jehož správu vedl kdo jiný než sám Heinrich a to už se dá pokládat za určitou formu diktatury. A v neposlední řadě Komunismus, jehož ozvěny můžeme vidět i dnes, skrze naše rodiče či babičky. Při čemž byl 68 rok zlomovým, kdy spojenci Varšavské smlouvy najeli se svými vojsky do Prahy(U nás se připomíná jako Pražské jaro). Navíc cenzura, monster procesy podle mého nejsou neznámými pojmy ani na Slovensku.

Nežili jsme v diktatuře, ale v určitém stupni útlaku ano a proto si jej lidé pamatují a velice špatně, jak u nás tak na Slovensku, jej snášejí. Proto negativní až xenofobní postoj vůči menšinám s náboženstvím, které špatně vyložené a systémem, který klade absurdní podmínky, je určitou obranou vůči budoucím možným konfliktům.

Právě toto za určitého předpokladu, jsem pokládala za jednu z možností, která vede k jednání lidí v diskuzích. A pak je tu druhá možnost a ta je jednoduchá. Prostě jsou to debilové, kteří mají o kolečko míň a někde se prostě projevit musí.

Samozřejmě děkuji za zajímavou myšlenku, protože je i dosti možné, že v určitém slova smyslu se vidíme jako oběti stále ušlapávané systémem. Avšak proč, k tomu by bylo záhodno přizvat psychologa či sociologa, který určitě má mnohem více podkladů pro obohacení naší debaty.

28 Jana Jana | E-mail | Web | 22. listopadu 2016 v 12:56 | Reagovat

Miluj internetové diskuze :) V nich právě kvete debilita národa :) Jakéhokoliv, nejen českého. Prostě internet a druhá identita každého z nás :)

29 Melkora Melkora | Web | 22. listopadu 2016 v 19:52 | Reagovat

Jakkoliv sdílím autorčino znechucení, nemyslím si, že diskutéři z Novinek jsou reprezentativním vzorkem Českého národa. Jak jsem se sama mnohokrát přesvědčila, s Českým národem to není zdaleka tak strašné. Sice brblá, ale dokáže se vypnout k nebývalým obětem i soucitnosti. Alespoň jeho část.
Což ještě neznamená, že je na místě idioty z Novinek podceňovat. Tahle a podobné platformy jim totiž dodává nejen prostor, ale i pocit sounáležitosti. A kromě toho i zdání legitimity a normalizace své idiocie. A svorní idioti jsou vždy velmi nebezpeční.

30 sportovnii sportovnii | Web | 23. listopadu 2016 v 1:09 | Reagovat

[22]: Jo,to oni klidně i do článku o pěstování ředkviček nacpou uprchlíky

31 Wendy Wendy | Web | 23. listopadu 2016 v 6:09 | Reagovat

Jestli tě to trápí,tak to nečti😂😂😂

32 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 23. listopadu 2016 v 9:14 | Reagovat

Zrovna novinky jsou plné trollů.

33 hinson hinson | Web | 4. ledna 2017 v 10:58 | Reagovat

Internetové diskuze jsou tématem pro bakalářku, a to jak z psychologie, tak i z další spousty věd, ale novinky/idnes jsou většinou plné názorů "expertů", přičemž úroveň těch na idnesu je vyšší... ono to není jen v ČR, takže víceméně klid. :)

34 ROSE PEREZ ROSE PEREZ | E-mail | Web | 22. února 2017 v 10:19 | Reagovat

Byl jsem ženatý s manželem po dobu 5 let jsme žili spolu šťastně pro tento let a teprve on cestoval do Itálie pro služební cestu, kde se setkal s tou dívkou a od té doby jen nenávidí mě i děti a milují ji. takže když můj manžel vrátil z výletu řekl, že nechce, aby mě a mé děti zase vidím tak, že nás vyhnal z domu a pak on již šel do Itálie vidět, že další ženu. tak jsem a moje děti byly nyní tak frustrovaný a já byl jen zůstat s maminkou a já nebylo možné léčbu dobře, protože moje matka se provdala za jiného muže poté, co můj otec smrti, takže člověk se vdala, aby nebylo jí dobře léčbu, i a moje děti, pokud to zmást a jsem hledal způsob, jak dostat svého manžela zpět domů, protože mám rád a opatrovat ho to natolik, jeden den, jak jsem byl procházení na mém počítači jsem viděl svědectví o toto kouzlo kolečkové svědectví sdílené na internetu dámou a zapůsobit na mě tak moc jsem také myslet na to zkusit. Zpočátku jsem byl vyděšený, ale když jsem myslet na to, co mě a moje děti procházejí, takže jsem s ním spojit a on mi řekl, že zůstat v klidu za pouhých 24 hodin, že můj manžel přijde zpátky ke mně a podle mého nejlepšího překvapení jsem obdržela telefonát od mého manžela na druhý den ptát po děti a já zavolal a řekl své problémy řeší své dítě. takže to bylo, jak jsem si zpátky svou rodinu po dlouhé namáhání brzdy až zlým dáma, takže s tím vším pomoci od chci vám všem na tomto fóru, aby se mnou říci obrovské díky a budu také rada pro některého v těchto nebo podobných problémů nebo jakékoliv problémy by mu měl také kontaktovat jeho e-mail je je řešením všechny vaše problémy a nesnáze v životě. opět jeho e-mailové adresy (drodion60@yandex.com) nebo volejte +2347057623144 NEBO +2349060503921.
On je Specializujeme se na tyto hláskovat.
(1) Pokud chcete, aby vaše ex zpět.
(2), pokud budete mít vždy špatné sny.
(3) Chcete-li být podporovány ve vaší kanceláři.
(4) Pokud chcete ženy / muži běžet po vás.
(5) Pokud chcete dítě.
(7) Pokud chcete svázat si manžela / manželku, aby vaše navždy.
(8) Pokud budete potřebovat finanční pomoc.
(9) Jak jste byl scammed a chcete obnovit jste ztratili peníze.
(10) Chcete-li zastavit svůj rozvod.
(11), pokud chcete rozvést svého manžela.
(12), pokud chcete, aby vaše přání má být poskytnuta.
(13) těhotenství kouzlo počít dítě
(14) zaručí vám vyhrát nepříjemné soudní spory & rozvod bez ohledu na to, jak jakém stádiu
(15) Zastavte vaše manželství nebo vztah z rozpadá.
(16), pokud máte nějaké nemoci, jako je (H I V), (rakovina) nebo jakékoliv nemoci.
ještě jednou ujistil, že ho kontaktovat, pokud máte jakýkoliv problém, který vám pomůže. Jeho e-mailová adresa je (drodion60@yandex.com) nebo volejte +2347057623144 NEBO +2349060503921.

35 B B | E-mail | Web | 22. června 2017 v 19:55 | Reagovat

proč když jsem na tenhle článek klikla na hlavní stránce blog.cz objevila se stránka action.nova.cz ? myslela jsem že na titulku se chce někdo se svým článkem dostat pro to aby zviditelnil svůj blog

36 B B | E-mail | Web | 22. června 2017 v 19:58 | Reagovat

doufala jsem že když kliknu na článek co je na titulce ukáže se mi nějaký zajímavý blog- místo toho- nova!! myslela jsem že tímhle způsobem může každý zviditelnit svůj blog, ale takhle všechnu návštěvnost přece sežere nova ne?

37 Winter Winter | Web | 22. června 2017 v 20:11 | Reagovat

[36]: Jo, taky to nechápu, proč tam nedali tenhle odkaz. Asi potřebují zvýšit návštěvnost Fandy, nebo co. Tímto komentářem prosím vedení o nápravu. Novácké portály jako Fanda, Krásná nebo Doma podporovat nechci.

38 kim kim | E-mail | 7. září 2017 v 20:32 | Reagovat

Ahoj všichni jsem Kim z Sjednoceného státu Ameriky jsem tady, abych svědčil ve jménu tohoto skvělého muže, který přinesl štěstí do mé rodiny poté, co milenec Chris mě nechal tři roky na další ženu, opravdu jsem miloval Chrisa, protože byl můj první láska Snažila jsem se všechno, co mi bylo v mých silách, aby se Chris vrátil zpět do mého života, ale lidé, se kterými jsem se potkala, mě jen skrývali a lhaní ke mně. Takže normálně v sobotu chodím ven, abych si udělal vlasy a dostal nějaké věci. v salónku, když tam poslouchají rádio dobře, Že je program (jak jsem se vrátil k mé ex) a začal mluvit hodně o doktorovi Sunnyovi, jak tento muž pomohl spoustě lidí, aby přivedli tam milovníka, tak ihned jsem šel v blízkosti těch dám, které jsem se seznámil v salonku a vysvětlil jsem jim věci, které jim řekli, že bych se měl pokusit kontaktovat Dr Sunny, že se jednalo o mluvení o městě a lidé ho opravdu kontaktují kvůli pomoci, ihned jsme prohledali internet a četli jsme skvěle věci o Dr Sunny jsem teď ll Dr Sunny kontakt okamžitě v salonu jsem dal Dr. Sunny volání a já sdílel můj problém s ním on jen řekl, abych nemusel bát, že bych měl být jen šťastný, jen mi řekl, abych mu poslal pár podrobností, které jsem udělal, a pak se vrátil ke mně, že všechno bude v pořádku do 36 hodin jsem byl tak šťastný, že doktor Sunny udělal svou práci a on mě nezklamal, můj milovník Chris přišel ke mně v slzách a omluvil se mi, že mě opustil v hluboké bolesti za dobrou 3 roky, tak se rozhodl dokázat, že nikdy neopustí mě z jakéhokoli důvodu, aby mě měl přístup ke svému účtu a udělal mi jeho příbuzenský příbuzný za všechnu svou vůli. Nyní nejdokonalejší věcí je, že nemůže strávit minutku bez vidění mě nebo volání mě, jsem tak vděčný Dr. Sunnyovi za to, že jsem vrátil štěstí, které mi po dlouhá léta chybí. Prosím, kontaktujte Dr Sunny za pomoc, že ​​je důvěryhodný muž v e-mailu drsunnydsolution1@gmail.com nebo mu můžete zavolat nebo co s tímto číslem ... + 2348077620669

(1) Pokud chcete, aby vaše ex zpět.
(2) pokud máte vždy špatné sny.
(3) Chcete být povýšeni ve své kanceláři.
(4) Chcete, aby ženy / muži běhali po vás.
(5) Pokud chcete dítě.
(6) [Chcete být bohatí.
(7) Chcete, aby váš manžel a manželka byli navždy vašimi.
(8) Pokud potřebujete finanční pomoc.
(9) Pokud chcete zastavit rozvod.
10) Pomozte lidem vyvést z vězení.
(11) Kouzla manželství
(12) Zázračné kouzla
(13) kouzla krásy
(14) PROPHECY CHARM
(15) Kouzla přitažlivosti
(16) Evil Eye kouzla.
(17) Kissing Spell
(18) Odstraňte kouzla nevolnosti.
(19) VOLNÝ ZVLÁŠTNÍ SPELLS.
(20) ÚSPĚCH V ZKOUŠKÁCH.
(21) Kouzlo, aby se dostalo, kdo tě má rád.

KONTAKT: drsunnydsolution1@gmail.com

39 jacira jacira | E-mail | 10. října 2017 v 18:18 | Reagovat

Jmenuji se Jaci, nedokážu to vysvětlit, ale musím sdílet svou radost a štěstí se světem, nevím, jak mi baba EGBO pomohla vrátit mému manžela. Byl jsem frustrovaný za poslední dva roky, když mé dvě děti žily bez mého manžela, který překvapivě odešel domů s dívkou. Jednoho věrného dne přijela můj přítel a já jsem jí vyprávěla o situaci, v níž jsem v posledních dvou letech, pak mi řekla o Dr. Egbo, že je velmi silný člověk, zpočátku jsem jí nikdy nechtěl věřit, protože jsem strávil hodně na různých místech, ale přesvědčila mě, abych to zkusila, takže nemám na výběr, protože opravdu potřebuju můj manžel zpátky. Takže jsme kontaktovali Dr. Egba, který mi řekl, co jsem potřeboval, což jsem pochyboval. Největší radostí ve mně dnes je, že doktor Egbo byl schopen vrátit mému manžela zpátky ke mně a nyní žijeme šťastně jako nikdy předtím. Díky vám můj krásný otec.
prosím, pokud máte jakýkoliv druh problému, doporučuji vám, abyste ho kontaktovali na jeho soukromém e-mailu dregbosolutioncenter@gmail.com. díky moc, pane, toto je jediný způsob, jak tě mohu ocenit a budu vždycky o tobě říkat světu, děkuji vám, pane.
on také zmínil o jiných problémech, které je schopen řešit lidem obecně jako např.
(1) Pokud chcete, aby vaše ex zpět
(2) pokud máte vždy špatné sny.
(3) Chcete být povýšeni ve své kanceláři.
(4) Chcete, aby ženy / muži běhali po vás.
(5) Pokud chcete dítě.
(6) Chcete být bohatí pro vaše podnikání
(7) Chcete, aby byl váš manžel / manželka vázán
navždy tvoje.
(8) Pokud potřebujete finanční pomoc.
(9) Bylinná péče
(10) Pokud nemůžete uspokojit svou ženu
sexuální touha nebo
nízká chyba akce.
(11) jestliže vaše menstruace odmítají přijet
den v něm
předpokládat nebo přetečení.
(12) pokud vaše práce odmítá platit vám, lidé
díky vám ETC. prosím kontaktujte Babu za pomoc na adrese dregbosolutioncenter@gmail.com

40 selma neva selma neva | E-mail | 18. října 2017 v 5:18 | Reagovat

Dnes mám velkou radost s rodinou. Jmenuji se SELMA NEVA žijící v USA. Můj manžel mě nechal 3 roky dobře a já ho tak moc miluji, hledal jsem způsob, jak ho od té doby dostat zpátky. Zkoušel jsem spoustu možností, ale nevrátil se, dokud jsem se nesetkal s přítelem, který mě přivedl k Dr. Judeovi kouzelníkovi, který mi pomohl vrátit mého manžela po 2 týdnech. Já a můj manžel dnes žijeme šťastně společně, ten člověk je skvělý, můžete ho kontaktovat prostřednictvím e-mailu Allispellhelp1@gmail.com ... Teď budu poradit vážným osobám, které se ocitly v tomto problému, aby se s ním okamžitě spojili s rychlým řešením bez stres. Vždycky je to dobrý a teď ho nazývám mým otcem. Kontaktujte ho teď, že je vždy on-line (Allispellhelp1@gmail.com) nebo se s ním spojte na své mobilní linii WhatsApp +2348100772528

41 joyce joyce | E-mail | 23. října 2017 v 4:54 | Reagovat

Jmenuji se JOYCE RAYMONDand jsem z USA, chci využít této příležitosti, abych poděkoval svému skvělému doktorovi AGBALAKOVI, který dnes opravdu učinil můj život příjemným. Tento velkolepý doktor AGBALAKA přivedl mého manžela zpátky ke mně, měl jsem pro svého manžela dvě krásné děti, asi před čtyřmi lety jsem se s mým manželem dostal do jedné hádky nebo do druhé, dokud mě konečně nezanechal pro jednu ženu. Cítil jsem, že můj život skončil a mé děti si myslely, že už nikdy nevidí svého otce. Snažil jsem se být silný jen pro děti, ale nedokázal jsem ovládat bolesti, které trápí mé srdce, mé srdce bylo plné bolesti a bolesti, protože jsem byl opravdu zamilovaný do svého manžela. Každý den a noc si o něm myslím a vždycky si přeji, aby se ke mně vrátil, až se jednoho dne setkal s mým dobrým přítelem, který byl také v situaci jako já, ale její problém byl její bývalý přítel, který měla nechtěné těhotenství a odmítl převzít zodpovědnost a odhodil ji. řekla mi, že můj je malý případ a že bych se o to vůbec neměla bát, a tak jsem se jí zeptal, jaká je řešení mých problémů a ona mi dala e-mailovou adresu tohoto skvělého muže. dragbalakaofemu0147@gmail.com Nepochyboval jsem o tom, jestli byl tenhle člověk řešením, tak jsem kontaktoval tohoto skvělého muže a on mi řekl, co mám dělat a já je všechné skutky, řekl mi, abych čekal na pouhých 48 hodin a že můj manžel bude plazit na kolenou jenom za odpuštění, takže jsem věrně udělal to, co mi tento velkolepý člověk požádal, a po 48 hodinách jsem si jistě zaklepal na dveře, ve velkém překvapení jsem ho viděl na kolenou a já jsem byl bez řeči, když spatřil co jsem udělal, plakala a žádala o odpuštění, od toho dne všechny bolesti a smutky v mém srdci odlétly, od té doby jsem spolu s mým manželem a našimi krásnými dětmi šťastní, proto chci říct velký poděkování ty na Dr agbalaka LOVE SPELL. Tento velkolepý člověk mě uvědomil, že na Zemi není žádný problém, který nemá žádné řešení, prosím, pokud víte, že máte stejný problém nebo jakýkoliv podobný problém, radím vám, abyste přišli přímo k tomuto velkému muži. Můžete jej poslat na adresu: dragbalakaofemu0147@gmail.com

42 Myška Myška | 8. listopadu 2017 v 22:57 | Reagovat

Na Novinky a podobné žumpy ani radši nechodím, ale stejně mě vždycky někdo tak neskutečně vytočí i na zdánlivě milých diskuzích např. o chovatelství, že bych nejradši vyhubila lidstvo. Vždycky se musí objevit nějaký neskutečně vymatlaný, sobecký idiot, který se jakože jde zeptat na radu o chovu, ale stejně nechce slyšet rady zkušených, ale jen chce potvrdit, že ty hovadiny, co má v úmyslu s těmi zvířaty dělat, jsou v pořádku. Někdy je těžké poznat, jestli je to jen trolling, nebo je ten dotyčný fakt takový hajzl a prostě chce těm zvířatům ubližovat. Namátkou: chov jediného potkana nebo morčete v mini kleci, krmení naprosto katastrofální stravou nevhodnou pro daný druh, chov králíka venku s tím, že ho navíc strčí ven uprostřed zimy (bytového, zvyklého na teplo), chov rybek v tzv. bettáriích...
Nenávidím lidstvo!

43 sophie sophie | E-mail | 15. prosince 2017 v 17:30 | Reagovat

Wow jsem tak vzrušená, můj přítel a já se dostávám na málo
argumenty, které později eskalovaly. Mnoho z nich je moje chyba, ale já
nikdy jsem si nemyslel, že ho ztratím, protože jsme v lásce. Řekl mi to včera
že mě miluje, ale je hotovo. To, že boje ho příliš bolely. I
nemůžu uvěřit, že ho takhle ublížím a že bych miloval nic víc než jiného
šanci dokázat mu i sobě, že vyříznu své nejistoty
Přinesl jsem do tohoto vztahu. Udělal jsem vše, co jsem mohl ukončit tento boj
mezi námi, nefungovala, takže jsem musel hledat pomoc kouzelníka, který i
setkal se online a slíbil, že mi pomůže přinést zpět do mého života za 2 dny
čas. Nebyl jsem si o tom jistý, ale byl jsem opravdu zoufalý, že i
musel udělat vše, co mě kouzelník seslal. bylo to druhý den v roce
V pátek v 17 hodin jsem měl zaklepání na dveře a na mé největší překvapení
byl můj přítel, první věc, kterou řekl, bylo, že mi odpustil a
nikdy mě nezanechá, jsem tak plný radosti z toho, co toto kouzelnické kolečko
a na tuto produktovou stránku a grafické kouzlo lásky, protože opravdu pomáhá a pracuje
pro mě chci také, aby svět těžit z toho. pokud potřebujete jeho pomoc
můžete ho oslovit za jakoukoli záležitost týkající se vztahů, získání ex
zpět zachránit a chránit svůj manželský život s vaší duševní kamarádkou kontaktujte jej
teď, protože je tak silný a skutečný. Naléhavě mu pošlete e-mail na adresu drogogodspellcaster@gmail.com

44 maria maria | E-mail | 29. prosince 2017 v 21:34 | Reagovat

Můj život se stal zničeným po 20/12/2017, když mi poslal můj manžel balení, po osmi letech, kdy jsme byli spolu. Byla jsem ztracená a bezmocná poté, co jsem zkoušela tolik způsobů, jak se vrátit mému manželovi. Jednoho dne jsem přišel na svědectví ženy nazvané joyce, která svědčila o tom, jak dr Agbalaka přivedla svého manžela do 72 hodin. ona dala e-mailovou adresu velkého kouzelníka, který jí pomohl dostat svého manžela zpět, nikdy jsem nevěřil, že to bude fungovat, ale neměl jsem na výběr, abych se dostal do kontaktu s kouzelníkem, který jsem udělal, a požádal o mé informace a to mého manžela, aby mu dal kouzlo a já mu poslal detaily, ale po dvou dnech mi moje máma říkala, že můj manžel přišel prosit, že mě chce vrátit, nikdy jsem tomu nevěřil, protože to byl jako sen a měl jsem abych spěchal na místo mých matek a až na moje největší překvapení, můj manžel poklekl před mnou prosící o odpuštění, že chce mně a toho dítěte domů, byl jsem velmi šťastný za náhlou změnu svého manžela a dal mi to jasně že můj manžel mě bude milovat až do konce světa, že nikdy neopustí můj pohled. Teď se můj manžel opět vrací a má
začal dělat příjemné věci, které předtím neudělal, dělá mi šťastný a
dělej to, co má dělat jako člověka bez otrav. Prosím, pokud potřebujete
pomoci libovolného druhu, prosím obraťte se na DR AGBALAKA o pomoc a můžete se k němu dostat
prostřednictvím e-mailu: (dragbalakaofemu94@gmail.com). můžete ho také kontaktovat, pokud ano
mít tento problém
(1) Ovoce z drobky
(2) Charm, aby vaše podnikání rostla
(3) Propagace na pracovišti
(4) Rakoviny jakéhokoli druhu
(5) Pokud chcete vyhrát loterii

45 sara sara | 18. ledna 2018 v 14:40 | Reagovat

Jmenuji se SALIS SARA, jsem založen v Texasu v USA. Můj život je zpátky! Po sedmi letech rozbitého manželství mě můj manžel opustil, když jsem byla těhotná. Cítil jsem se, jako by se můj život chystal skončit, téměř spáchal sebevraždu, byl jsem po dlouhou dobu emocionální. Díky kouzelníkovi nazvanému Dr. Isikolo (isikolosolutionhome@gmail.com) jsem se setkal online. Jeden věrný den, když jsem procházel internetem, někteří lidé svědčili o tom, že přivedl svou lásku zpět, někteří svědčili o tom, že obnovuje lůnu, léčí rakovinu a další nemoci, někteří svědčí, že může zaútočit na zastavení rozvodu a tak na. Také jsem narazil na jedno zvláštní svědectví, to byla asi žena, která se jmenovala CHERRY, svědčila o tom, jak přivedl svého manžela za méně než dva dny, a tak jsem ho kontaktoval a za méně než 48 hodin svého manžela, který jsem si myslel, znovu se vrátit a požádat o odpuštění, teď jsme šťastní všichni díky Dr. Isikolo, že je odpovědí na váš problém. Můžete se k němu dostat na emailu: isikolosolutionhome@gmail.com nebo zavolat na číslo +2348133261196

46 Liliane Liliane | E-mail | 30. ledna 2018 v 12:36 | Reagovat

Byl jsem velmi zmatený, když můj milenec, který jsem si vzal před 11 lety, mi řekl, že potřebuje rozvod jen proto, že se zamilovala do chlapce, se kterou se setkala v bance, vzala všechny své věci a odešla z domu, i když jsem se jí jít, ale trvala a odešla. Nebylo to pro mě vůbec snadné, protože jsem měla bolesti a nemohla jít do práce, ani jíst, udělala jsem mnoho výzkumů na internetu, když jsem narazil na některé krásné svědectví, které sdílely doktor Isikolo, takže jsem se s ním rychle spojil a řekla mu můj příběh, nikdy jsem nevěděla, že doktor Isikolo by mohl být tak milý, řekl mi, že se můj milovník vrátí ke mně do 24 hodin a každá věc se stala právě tak, jak řekl a pak jsem dospěl k závěru, že jsem našel Boha na Zemi a budu nadále svědčit o něm až do Krista přijde. Můžu ho kontaktovat, pokud u potřebuje nějakou pomoc: isikolosolutionhome@gmail.com Nebo ho zavolat přímo na +2348133261196. děkuji moc za doktora Isikolo.

47 Ogundele Ogundele | E-mail | 15. března 2018 v 14:13 | Reagovat

MUSÍŠ ČÍST:

Jmenuji se Sandra jsem z Los Angeles, jsem zde, abych svědčil o skvělé práci velkého kouzelníka, který mi pomohl se všemi svými problémy dnes jsem šťastný kvůli němu, všechno začalo v roce 2002, kdy jsem byl ženatý s mužem Johanem Smithem UK, mě po 15 letech manželství unavuje a není žádné dítě a věci jsou pro nás obtížné, finančně jsme nebyli v pořádku a můj manžel se snaží o rozvod jen proto, aby mě žil sám a tvářil se životu, modlil jsem se k Bohu abych ho vrátil, až do roku 2016, kdy jsem se setkal s přítelem, který mě vedl k doktoru Ogundeleovi kouzelníkovi, který jí pomohl s vlastními problémy, povzbudil jsem ho a kontaktoval ho, první věc, kterou řekl, bylo, že moje problémy jsou u konce od kontaktovali ho za pomoc. Věřím mu a zeptám se ho, co mám dělat dál, řekl mi, co mám dělat, a poté řekl, že se můj manžel vrátí ke mně, aby mě prosil o kolena za 24 hodin, to bylo po 10 letech rozvodu, překvapivě po jeho práci, můj manžel přišel prosit na kolena, naléhavě ho přijal a informoval o tom Dr. Ogundele, řekl, že pro mě bude hodit Money Spell, aby moje rodina byla finančně výhodná, a pracoval jsem s ním po 48 hodinách všude jít lidé milují mě a mé podnikání se pohybuje dopředu za to nejlepší, teď jsem šťastná a ráda informovala svět, že je to nejsilnější člověk, se kterým jsem se setkal kdekoliv na světě, že má řešení jakéhokoliv problému, který máš, on není peníze vědomí, že pomůže a počkat, dokud jste v pořádku před očekáváním jeho ocenění, takže moji bratři a sestra, pokud jste v jakékoli situaci a potřebují pomoc i poradenství, měli byste kontaktovat Dr. Ogundele dnes a vaše problémy vyřešeny. Zde je jeho email: ogundeletempleofsolution@gmail.com a jeho číslo Whatsapp: +2349065101630 a Viber číslo: +27638836445. pro vás, kteří potřebují pomoc, a pro ty, kteří mi chtějí poděkovat za dobrou práci.

48 marisa marisa | E-mail | 8. dubna 2018 v 14:47 | Reagovat

CO DALŠÍ ODPOVĚDNOST PRO CO DĚLAT ISIKOLO PRO ME A MŮJ DOMÁCNOST.
Jmenuji se martin Marisa, žijící v současné době v Chorvatsku, chci rychle říct světu, že existuje skutečné on-line kouzelník, který je silný a originální. Jmenuje se Dr. Isikolo. Nedávno mi pomohl spojit můj vztah s mým manželem, který odešel Když jsem se obrátil na doktora Isikola, dal mi pro mě kouzlo lásky a můj manžel, který říkal, že s mnou nemá nic společného, ​​mě znovu zavolal a začal mě prosit, abych se vrátil. on je zpátky s touto láskou a péčí. dnes jsem rád, že všichni víte, že toto kouzelnické seskupení má pravomoc obnovit zlomený vztah zpět. protože jsem teď s mým manželem spokojený. Pro každého, kdo čte tento článek a potřebuje jakoukoli pomoc, dokáže Dr. Isikolo nabídnout jakoukoliv pomoc, jako je Léčba všech typů nemocí, soudní případy, kouzlo těhotenství, duchovní ochrana a mnoho dalších. Můžete ho kontaktovat prostřednictvím svého e-mailu isikolosolutionhome@gmail.com nebo co ho zajímá +2348133261196.

49 fatima fatima | E-mail | 18. dubna 2018 v 11:16 | Reagovat

DÍKY K VELKÉM DR DR NEBEZPEČNÉ PRO ŘEŠENÍ MŮJ PROBLÉMŮ JEHO EMAIL JE (drsunnydsolution1@gmail.com
moje jméno je slečna Fatima, byla jsem manželkou s mým manželem po dobu 5 let, že jsme spolu žili šťastně spolu, a to až do doby, než cestoval do Austrálie na služební cestu, kde se setkal s touto dívkou a od té doby nenávidí mě a děti a miluju jen ona. tak když se můj manžel vrátil z výletu, řekl, že mě nechce vidět znovu a mými dětmi, takže nás vyhnal z domu a teď se chystá do Austrálie, aby viděl tu druhou ženu. takže já a moje děti jsem teď byla tak frustrovaná a já jsem jenom zůstala s maminkou a neudržovala jsem se dobře, protože moje matka se po smrti mého otce oženila s jiným mužem, takže se oženil s ním, a mé děti byly tak zmatené a já jsem hledal způsob, jak dostat svého manžela zpět domů, protože ho miluji a miluju tolik, takže jeden den, když jsem procházel na svém počítači, jsem viděl svědectví o tomto kouzelníku DR Sunny, svědectví sdílela jsem na internetu dáma a to mě působivě zapůsobilo, taky si myslím, že to zkusím. Zpočátku jsem byl strach, ale když jsem si myslel, co já a moje děti procházejí, tak jsem ho kontaktoval a on mi řekl, aby zůstal klidný jen 24 hodin, že můj manžel se vrátí ke mně a na mé nejlepší překvapení jsem dostal volání od druhého dne mého manžela požádat o děti a řekla jsem DR Sunny a řekl, že vaše problémy jsou vyřešeny mým dítětem. tak tohle bylo to, jak mám svou rodinu zpět po dlouhém stresu brzdit špatnou paní tak se všemi těmi pomoci od DR Sunny, chci, abyste se všichni na tomto fóru připojili ke mně, abych řekl obrovské díky DR Sunny a já také poradenství pro každého, kdo by měl v takových nebo podobných problémech nebo jakýkoli druh problémů by měl také kontaktovat jeho e-mail) (drsunnydsolution1@gmail.com) je řešením všech vašich problémů a problémů v životě. opět jeho e-mailová adresa je (drsunnydsolution1@gmail.com)

JE SPECIALIZOVANÝ V NÁSLEDUJÍCÍ SPELL.

(1) Pokud chcete, aby vaše ex zpět.

(2) pokud máte vždy špatné sny.

(3) Chcete-li být ve vaší kanceláři povýšeni.

(4) Pokud chcete, aby ženy / muži běhali po vás.

(5) Pokud chcete dítě.

(6) Pokud chcete být bohatí.

(7) Pokud chcete, aby váš manžel / manželka byl vaším navždy.

(8) Pokud potřebujete finanční pomoc.

(9) Jak jste byli scammed a chcete získat zpět ztracené peníze.

(10), pokud chcete zastavit rozvod.

(11), pokud chcete rozvodit svého manžela.

(12), pokud chcete, aby vaše přání byla udělena.

(13) Těhotenské kouzlo otevírat dítě

(14) Zaručte, že vyhrajete znepokojující soudní případy a rozvod bez ohledu na to, jakou fázi

(15) Zastavte manželství nebo vztah, aby se nerozlouskali.

(16) jestliže máte nějakou nemoc, jako je (H I V), (rakovina) nebo jakákoli nemoc.

(17), pokud potřebujete modlitby za osvobození pro vaše dítě nebo pro sebe.

znovu se ujistěte, že ho kontaktujete, pokud máte nějaký problém, který vám pomůže. jeho e-mailová adresa je (drsunnydsolution1@gmail.com) okamžitě ho kontaktovat .... zavolejte nebo co jej zašlete na číslo +2348077620669

50 Lana ivana Lana ivana | E-mail | 25. dubna 2018 v 18:25 | Reagovat

NEJVĚTŠÍ SPELL KASTER MÁ MÍSTA A PLNĚNÍ ZPĚT NA MÉ.
Dobrý den, jsem Lana Ivano. Po letech ve vztahu s mým manželem se rozloučil se mnou. Udělal jsem vše, co mi bylo k dispozici, abych ho vrátil, ale všechno bylo marné, chtěl jsem ho zpátky tak špatně kvůli lásce, kterou jsem měl za něj, prosila jsem ho se všemi, dělala jsem sliby, ale odmítl. Vysvětlil jsem mému příteli problém a navrhla, že bych měl spíše kontaktovat kouzelník, který by mi pomohl odhodit kouzlo, abych ho vrátil zpět, neměl jsem jinou možnost, než to zkusit. Poslal jsem zprávu o kouzelnici nazvaném DR RICO OSULA a ujistil mě, že není problém a že všechno bude v pořádku před třemi dny. On dal kouzlo a překvapivě druhý den, zavolal můj manžel. Byl jsem tak překvapen, že jsem odpověděl na výzvu a všechno, co řekl, bylo, že byl tak líto, že se všechno, co se stalo, chtěl, abych se k němu vrátil. On také řekl, že mě tak moc miloval. Byl jsem tak šťastný a šel k němu, a tak jsme znovu začali šťastně žít. E-mail s kouzelnými kolečky je: ricoosulasolutiontemple@gmail.com nebo co ho napiš nebo zavolat +2348133261196 .. Můžete ho poslat e-mailem, pokud potřebujete jeho pomoc ve vašem vztahu nebo jiném případu.

1) Kouzla lásky
2) Ztracené kouzla lásky
3) Kouzla rozvodu
4) Kouzla manželství
5) Vázací kouzlo.
6) Přerušení kouzel
7) Zakažte minulého milovníka
8.) Chcete být propagováni v kanceláři / loterii
9) chtějí uspokojit vašeho milence
Obraťte se na tohoto skvělého muže, pokud máte nějaké problémy s trvalým řešením
přes ricoosulasolutiontemple@gmail.com nebo co ho napiš, nebo ho teď telegramujte +2347082727576.

51 Jelka Rodka Jelka Rodka | E-mail | 30. dubna 2018 v 23:39 | Reagovat

Hej, já jsem Jelka Rodka. Život bez mého manžela byl pro mě a mé děti opravdovým nepořádek. Jsem tak šťastný, že můj Ex přešel zpět pomocí pomocníka Dr. Isikolo. Moje největší překvapení bylo, že 48 hodin poté, co Doktor připravil kouzlo na mě, můj manžel, který mě opustil 4 roky, mi náhle zavolal nečekaně a jsem tak šťastný, že jsme se opět dostali pomoci Dr. Isikolo a jsem tak rád, že budu opět s mým manželem. Dr. Isikolo je velmi krásné kouzelník, můžete ho kontaktovat, pokud potřebujete jeho asistenta, protože vím, že vám může pomoci. kontaktujte jej prostřednictvím jeho e-mailu: isikolosolutionhome@gmail.com nebo Whatsapp ho nyní +2348133261196.

52 Safina Safina | E-mail | 10. května 2018 v 1:48 | Reagovat

SVĚDECTVÍ:

Jmenuji se Safina jsem z Los Angeles, jsem zde, abych svědčil o skvělé práci velkého kouzelníka, který mi pomohl se všemi svými problémy dnes jsem šťastný kvůli němu, všechno začalo v roce 2002, kdy jsem byl ženatý s mužem Johanem Smithem UK, mě po 15 letech manželství unavuje a není žádné dítě a věci jsou pro nás těžké, finančně jsme nebyli v pořádku a můj manžel se snaží o rozvod, jen aby mě žil sám a tvářil se životu, modlil jsem se k Bohu abych ho vrátil, až do roku 2016, kdy jsem se seznámil s přítelem, který mě odkázal na doktorku Odii kouzelnou kolečku, která jí pomáhala s vlastními problémy, povzbudila jsem mé vlastní a kontaktovala ho, první věc, kterou řekl, bylo, že mé problémy jsou u konce od kontaktovali ho za pomoc. Věřím mu a zeptám se ho, co mám dělat dál, řekl mi, co mám dělat, a poté řekl, že se můj manžel vrátí ke mně, aby mě prosil o kolena za 24 hodin, to bylo po 10 letech rozvodu, překvapivě po jeho práci, můj manžel přišel prosit na kolenou, naléhavě ho přijal a informoval o tom Dr. Odii, řekl, že pro mě bude hodit Money Spell, aby moje rodina byla finančně zvýhodněná a pracoval jsem s ním po 48 hodinách všude jít lidé milují mě a mé podnikání se pohybuje dopředu za to nejlepší, teď jsem šťastná a ráda informovala svět, že je to nejsilnější člověk, se kterým jsem se setkal kdekoliv na světě, že má řešení jakéhokoliv problému, který máš, on není peníze vědomí, že pomůže a počkat, dokud jste v pořádku před očekáváním jeho ocenění, takže moji bratři a sestra, pokud jste v jakékoli situaci a potřebují pomoc i poradenství, měli byste kontaktovat Dr. Odii dnes a vaše problémy vyřešeny. Zde je jeho email: odiasolutioncenter@gmail.com a jeho číslo Whatsapp: +2349065101630 a Viber číslo: +27638836445. pro vás, kteří potřebují pomoc, a pro ty, kteří mi chtějí za mnou děkovat za dobrou práci.

53 Anna Anna | E-mail | 11. května 2018 v 14:07 | Reagovat

MUSÍTE ČTĚTE ŘEŠENÍ:

Jmenuji se Anna, jsem z Velké Británie, chci se s vámi podělit o svůj příběh a také vám řeknu své problémy, hledal jsem on-line, jak získat skutečné kouzelník, který mi může přinést mého manžela. ženatý před 9 lety bez dětí a moje finanční situace byla horší, nemám peníze nemám dítě, můj manžel mě nechal přemýšlet, přinést mu smůlu, až do roku 2016/2017 jsem se setkal s výpovědí dámy on-line mluvit o Dr Odia, povzbudil jsem ho a kontaktoval jsem ho za pomoc a on mi odpověděl co nejdříve, první slovo, které řekl, je, že mé problémy skončily, řekl, že se mi zase usmívá, byl jsem šťastný s jeho povzbuzením, začal svou práci a řekla mi, že se můj manžel vrátí za méně než 24 hodin, když mě prosí, abych ho přijal zpět, po tom, co všechno, co říkal, se stalo poprvé v životě, byl jsem s manželem spokojen, o několik týdnů později jsem těhotná . Řekl, že musím být finančně stabilní, abych byl spokojený s mým manželem, dal mi pro mě další kouzlo, dnes mi lidé upřednostňují kamkoli jdu, můj život je finančně stabilní, já a můj manžel dělají skvělé, nejdůležitější bylo, skončil můj bolesti a teď mám své vlastní dítě, které mi říká mumie, nikdy jsem nesetkal žádné kouzelnické kolečko tak skutečné a mocné jako doktor Odia, má řešení na jakýkoli problém na zemi, jeho kouzlo není škodlivé a on může pracovat pro vás bez vaší přítomnosti, říkám to všechno, protože jsem mu řekl, že budu mít jistotu, že informuji svět o jeho dobré práci a vím, že tolik lidí potřebuje také pomoc, takže pokud potřebujete jakoukoli pomoc, neváhejte s ním kontaktovat nebo pokud mu chcete poděkovat za mne, kontaktujte Dr. Odii na jeho e-mailu: odiasolutioncenter@gmail.com a jeho číslo aplikace Whats-app: +2349065101630. A Viber číslo: +27638836445.

54 Franta Franta | E-mail | Web | 14. května 2018 v 15:21 | Reagovat

Jaký efekt má PPC a vyplatí se do ní investovat??

55 RichardHap RichardHap | E-mail | Web | 21. května 2018 v 0:08 | Reagovat

<a href="https://syndication.dynsrvwer.com/splash.php?idzone=3001092&return_url=" target="_blank">Click Here!</a>

56 sláva sláva | E-mail | 5. června 2018 v 17:22 | Reagovat

moje jméno je sláva, Slyším, abych svědčil o tom, jak jsem se vrátil na svého manžela, že jsme se oženili více než 9 let a dostali jsme dvě děti. věc s námi probíhala dobře a jsme vždy šťastní. až se jednoho dne můj manžel začal chovat tak, jak jsem nedokázal pochopit, byl jsem velmi zmatený tím, jak se ke mně a dětem choval. později ten měsíc se už vůbec nevrátil domů a on mi zavolal, že chce rozvod, zeptal jsem se ho, co jsem udělal špatně, abych si od něj zasloužil, všechno, co říkal, je, že chce rozvod, že mě nenávidí nechci mě vidět znovu v jeho životě, byl jsem šílený a také frustrovaný nevím, co dělat, byl jsem nemocný více než 2 týdny kvůli rozvodu. Miluji ho tolik, že je pro mě všechno bez něj, můj život je neúplný. Řekla jsem své sestře a ona mi řekla, abych kontaktoval kouzelník, nikdy jsem nevěřil ve všechno kouzlo, které to bylo. Jen bych chtěl zkusit, jestli něco z ní vyplyne. dala mi jeden africký kontakt s africkými a požádala mě, abych se s ním spojil za návrat svého manžela ke mně, byl jsem velmi potlačen poté, co jsem kontaktoval baba, on mi odpověděl a začali jsme mluvit, podél linie, baba mi řekla že můj manžel byl vzat jinou ženou, že ona kouzlo na mého manžela z Brazílie, to je důvod, proč mě nenávidí a také chtějí, abychom se rozvedli. pak mi řekl, že musí vyloučit kouzlo na mého manžela, které ho přiměje, aby se vrátil ke mně a k dětem, opravdu to odnesl kouzlo a po 1 týdnu mi zavolal můj manžel a on mi řekl, že bych měl odpustit on se začal ospravedlňovat po telefonu a říkal, že mě stále miluje, že neví, co se s ním stalo, což ho přimělo, aby opustil mě a děti.
to je způsob, jakým se opět setkáváme, a moje rodina je dnes dnes šťastná. moc děkuji MR EGBO za to, co jste udělali pro mě, že bych dnes nebyl nic, pokud ne pro vaše skvělé kouzlo. chci, aby jste se všemi svými přáteli, kteří procházejí všemi těmito druhy lásky, probouzejí svého manžela, manželky nebo bývalého přítele a přítelkyni, aby kontaktovali dregbosolutioncenter@gmail.com. a uvidíte, že váš problém bude vyřešen bez prodlení. on se specializuje na řešení dalších problémů, včetně následujících, jak mi zmínil.
(1) Pokud chcete, aby vaše ex zpět.
(2) pokud máte vždy špatné sny.
(3) Chcete být povýšeni ve své kanceláři.
(4) Chcete, aby ženy / muži běhali po vás.
(5) Pokud chcete dítě.
(6) Pokud potřebujete finanční pomoc.
(7) Pokud chcete léčit HIV AIDS
kontaktujte jej nyní pro okamžité řešení vašeho
problémy na adrese dregbosolutioncenter@gmail.com
Děkuji

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zdroje obrázků v menu:
http://www.gettyimages.in/
http://thediaryofahufflepuff.tumblr.com/
tumblr.com