"Černý humor je, když máš písek v oku. Morbidním se stává ve chvíli, když máš oko v písku."

Listopad 2016

Listopadový zápisek a pošta od Dereka Fowldse

25. listopadu 2016 v 16:03 | Winter |  FandomMůj život se poslední tři měsíce točí převážně kolem jedné jediné věci - absolventské práce. Už se těším, až ji odevzdám a budu to mít za sebou. Kromě toho mám tři měsíce na to, abych se rozhodla kam si dám přihlášku na další studium. Vybírám si obory, které jdou studovat dálkově - takže si dám na Knihovnictví na Karlově univerzitě, dále na Sociální práci na JČU, potom bych se chtěla přihlásit na Žurnalistiku i Teorii interaktivních médií do Brna.

Uvidím, co mi vyjde. Ale chtěla bych se dostat Žurnalistiku, i když mám docela strach, že neudělám ty pitomé testy studijních předpokladů.

O víkendu jsem zjistila, že se můj článek o internetových diskuzích dostal do Zajímavostí na Fandovi. Všimla jsem si, že se všechny příspěvky z tamté rubriky dostaly na hlavní stranu. Takže jsem automaticky předpokládala, že můj artikl čeká podobný osud. A hádejte, co se objevilo na titulní straně v pondělí odpoledne?

Děkuji moc za komentáře! Byly velmi zajímavé a udělaly mi obrovskou radost.

V pondělí článek navštívilo kolem dvě stě padesáti lidí, v úterý kolem sto třinácti. Ale vadí mi, že na blogu pořád z části nefungují statistiky, neustále mi to ukazuje, že článek sice navštívilo třeba těch sto třináct lidí, ale u celkové návštěvnosti je nula. Nešlo by s tím něco udělat, Stando?Dále se můj deníček už podruhé objevil jako blog dne. Skvělé!

Co dál? Můj projekt pro Dereka Fowldse byl velmi úspěšný. Měl z něj radost. Poslal mi podepsané fotografie, jednu navíc a dopis. Psal v něm, že jej můj dárek velmi potěšil a vychválil další fanoušky, kteří tam měli svoje fanarty. Já jich nakreslila šest. Kromě toho jsem tam dala i svůj článek, co jsem tady na blogu publikovala v prosinci 2014. Jeho kladná reakce mne neuvěřitelně povzbudila.


Tahle vysmátá fotka se mi moc líbí Úžasný.Posední dobou hodně sleduji detektivky. Momentálně mám na seznamu dvě: Death Note a Hercula Poirota. Mám je jako kulisu během psaní teoretického textu. Chtěla bych o nich v budoucnu napsat články a poslat Davidu Suchetovi žádost o autogram. V pátek jsem byla s příbuznýma ve městě a vybíraly jsme dárky. Už vím, že od tety dostanu Prokleté dítě a od babičky Suchetovu knihu Poirot a já. Kromě dárků jsem ještě koupila pastely, protože zkouším novou techniku kreslení. Mamky jsem se zeptala, jestli by mi pod stromeček dala malířský stojan. Na internetu jsem viděla jeden, který je zároveň i kufříkem. Řekla, že se po něm podívá v mém oblíbeném obchodě pro umělce. Dlouho jsem tam nebyla a mám takový pocit, že jej měli jednou vystavený, ale napamatuji si cenu.

Rovněž jsem si zkoušela natáčet let´s playe. Prozatím jsem je nikde nepublikovala. Napsala jsem pár scénařů s hromadou poznámek a zvukovou stopu jsem přidala až po natočení záznamu z hraní hry. Komentovala jsem je i během hraní, ale vzhledem k tomu, že se občas zadrhávám, tak mi tahle varianta nesedí. Ale doufám, že se během natáčení budou moje řečnické schopnosti zlepšovat a začnu konečně mluvit normálně bez koktání. Jako správný hipster používám pro editaci videa program Windows Movie Maker 2.6. Ze všech freewere programů se mi s ním pracovalo nejlépe a navíc má přehlednou časovou osu.

___

Zdroj gifu:

http://xxfallintowinterxx.tumblr.com/
Zdroje obrázků v menu:
http://www.gettyimages.in/
http://thediaryofahufflepuff.tumblr.com/
tumblr.com