"Černý humor je, když máš písek v oku. Morbidním se stává ve chvíli, když máš oko v písku."

Leden 2017

Moje láska k počítačovým hrám

22. ledna 2017 v 15:02 | Winter |  Fandom


Už si ani nepamatuji, v kolika letech jsem dostala svého prvního gameboye. Vím, že to bylo ještě před druhou třídou, protože si jej občas půjčil taťka, který mi udělal takové scóre, jaké jsem v žádném případě překonat nemohla. Měl jenom pár her, přesto jsem jej nedokázala dát z ruky. Nosila jsem jej pořád u sebe: ve škole, u babičky i na dovolené u moře.

Po nějaké době jsem jej vyhodila, protože přestal fungovat. Od té doby jsem tolik her nehrála. Pokud ovšem nepočítám Maria na počítači u mé bývalé nejlepší kamarádky V. A poté také Moorhuhn, na který se na naší základní škole pořádali turnaje a organizoval je učitel Informatiky.

Zůčastnila jsem se, ale nepostoupila do finálního kola. Dále si pamatuji, že do pátého ročníku jsme měli ve třídě počítač a spolužáci na něm hráli Doom. Ten mi ale vůbec nešel. Pak jsem s hraním přestala až do sedmé třídy z důvodu, že jsem byla poslední ve třídě, kdo neměl počítač. Ale jakmile jsem jej dostala, tak jsem si nainstalovala Bulánky. Pořád jsem však hrála hry za účelem relaxace a tolik jsem jim nepropadala.

Velká změna nastala na střední škole. Tenkrát jsem v jednom díle Simpsonových viděla epizodu Pařanka Marge, ve kterém Marge hrála MMORPG. Nikdy jsem o takových hrách neslyšela a tak jsem si o nich zjišťovala veškeré informace. Během googlení jsem narazila na Metin 2. Stáhla jsem si jej a založila si postavu. Pamatuji si, že jsem vždycky hrála za šamanku, která měla dračí kouzla. Nemůžu uvěřit, že jsem propadla takové jednoduché hlouposti.

Následně jsem objevila 4Story. To mne moc neoslovilo. Ale pak jsem se jednou dostala k herní sérii Guild Wars. Úplně mne pohltila. Tyrii jsem si naprosto zamilovala.

V prvním díle jsem si vytvořila elementalistku, která se jmenuje Lyra Icemagic. Mám všechny datadisky a neustále se k nim vracím. Kromě toho jsem si před čtyřmi lety nainstalovala i druhý díl. Hraji za asuranskou mesmerku Lunu Seastar. Předtím jsem měla také asuru, ale byla to elementalistka.

Kromě onlinových her hraji klasické RPG. Líbilo se mi Dragon age a úplně jsem propadla sérii The Elder Scrolls. V DA jsem hrála za elfskou kouzelnici, v Oblivionu za Noční čepel a ve Skyrimu opět za čarodějku.

Preferuji spíš kouzla, než meč nebo luk. Mám ráda boje na dálku, protože na blízko mne nepřítel pokaždé porazí. Raději soupeře nejdříve zbavím většiny životů a než ke mne dojde, tak jej dorazím. Proto také třeba ve World of Warcraft preferuji roli DPS než třeba healera nebo supporta.

Jaké počítačové hry preferuji? Rozhodně musí mít kvalitní příběh a sympatické postavy. Když jsem například hrála Mass Effect, moje nejoblíbenější postavou ve druhém dílu byl Mordin Solus. Měl zajímavou temnou minulost. Pamatuji si, že mne zaujala jeho mise, kterou jsem plnila. Kromě něho jsem v této herní sérii zbožňovala Tali.

V Dragon age jsem měla ráda Morrigan. Nechala jsem se od ní naučit proměňování.

Dalším důležitým bodem, který ovlivňuje, jestli si hru koupím, je příběh. Musí být zajímavý a dobře napsaný. Také by hra měla obsahovat hodně dobré questy nebo originální mise. Další důležitá věc je volnost. Například The Elder Scrolls mám ráda díky tomu, že si ve hře mohu dělat opravdu co chci. Vůbec se nevěnuji hlavní dějové linii. Zajímají mne vedlejší úkoly. Například plnění questů pro jednotlivé frakce.

Rovněž je dobré, když si v nich mohu vytvořit hrdinku podle svých představ. Nad tvorbou postavy většinou strávím hodiny a ještě před tím si dobře promýšlím jak bude vypadat. Pokud je to možné, vždy si postahuji hromadu věcí, které vytvořili ostatní hráči. Ale většinou se jedná pouze o změnu vzhledu nebo nový dům.

Mimo hraní sleduji let´s playe. Když jsem začala hrát World of Warcraft, nejraději jsem měla kanál Gamecrafáka a jeho sérii s Brůčou. Ale běžně relaxuji u sledování Agraelových videí. Mám je opravdu ráda. Zejména mne baví jeho hlášky. Také sleduji kanál Radovana Samotného (dříve měl přezdívku AsasireToyotomi) a občas se podívám se na starší herní videa od Kovyho. Odebírám i Defi. Její videa si pouštím v dobách, kdy z nostalgie hraji The Sims.


V zahraniční herní youtube scéně se moc neorientuji. Nedívám se na zahraniční let´s playery, ale zajímají mne videa lidí, kteří jsou spojeni s počítačovými hrami. Třeba mám ráda herečku Feliciu Day. Napsala webový seriál The Guild. Sledovala jsem jej a neuvěřitelně mne bavil. Hrála v něm hlavní postavu Codex a celá série byla o životě hráčů jedné nejmenované počítačové hry. Seriál můžete sledovat na videacesky.cz. Vážně jej doporučuji. Je boží.

Felicia kromě hraní dabuje i herní postavy. Například v Guild wars 2 propůjčila svůj hlas asuranské hrdince Zojje.


Felicia Day

Další mojí oblíbenou osobností, která se zajímá o počítačové hry, je Freddie Wong. Napsal seriál Video Game High School. Děj se soustřeďuje kolem partičky kamarádů okolo hráče Briana D. Ten se stane doslova přes noc herní celebritou a je přijat na nejprestižnější střední školu na světě, ve které se tamější žáci zabývají vývojem a hraním počítačových her. Na internetu můžete opět najít celý seriál s českými titulky.

Sama jsem si také zkoušela natáčet let´s playe. Ale můj hlas se mi vážně nelíbí a pochybuji, že by někdo vydržel koukat na moje videa a přitom mne poslouchat. Proto raději budu vytvářet krátké tutoriály nebo gameplaye bez komentáře. Třeba dneska ráno jsem šla dungeon Halls of Lighting z datadisku Wrath of the Lich King. Moje postava ve World of Warcraft se jmenuje Hermíona, je to Night Elf a hraji s ní na Drak´thulu.

Tak co, také hrajete hry? Jaký je váš názor na českou herní youtube scénu? Máte nějakého oblíbeného let´s playera? Kterého?

---
Zdroj fotografií:
https://cz.pinterest.com/explore/felicia-day/
http://sailormoonnews.com/2014/11/16/sailor-moon-crystal-act-10-moon-review/sailor_moon_crystal_act_10_usagi_and_shingo_play_gambeoy_advance/
 


Jak ve World of Warcraft porazit pandarenské Spirit Tamery - část první

17. ledna 2017 v 8:14 | Winter |  Fandom
Ve svém úplně prvním videonávodu jsem se zaměřila na to, jak porazit silné pandarenské Spirit Tamery. Ve hře World of Warcraft jsou bitvy s battle pety mojí nejmilejší činností. Propadla jsem jim prakticky ihned, jakmile jsem chytila svého prvního peta. Mám jich kolem dvou set. Momentálně je trénuji na Celestial Tournament, který je hodně těžký, protože během něho nemůžete používat kouzlo na vyléčení ani léčivé bandáže. A navíc mají soupeři pety s obrovským poškozením a vysokými životy. Je opravdu složité je do jednoho porazit.

Prošla jsem všechny kontinenty a v rámci questů jsem se utkala s každým pet masterem v Azerothu, Outlandu i Draenoru. Nejvíc mě však bavily bitvy se Spirit Tamery, kteří se nachází na Pandarii (mém nejoblíbenějším kontinentu). Zápas s nimi není legrace a každý jsem musela několikrát opakovat. Přesto to byla skvělá zábava. Přidávám sem videonávod bez komentáře, ve kterém jsem zachytila bitvu mezi mojí Noční Elfkou (druidkou) a Flowing Spiritem.
V následujících týdnech bych ráda přidala další návody. Možná, že udělám celou sérii, ve které ukážu, jak jednotlivé mistry porazit.
Zdroje obrázků v menu:
http://www.gettyimages.in/
http://thediaryofahufflepuff.tumblr.com/
tumblr.com