"Černý humor je, když máš písek v oku. Morbidním se stává ve chvíli, když máš oko v písku."

Duben 2017

Blavicon 2017

8. dubna 2017 v 21:07 | Winter |  Fandom
Minulou sobotu jsem poprvé v životě šla na con. U nás v Táboře se v Housově mlýně konal sraz fanoušků Zaklínače. Přišla jsem asi kolem třetí hodiny, protože jsem ještě předtím nakupovala ve městě a poté jsem pracovala na výzkumu k absolventské práci.


Když jsem přišla ke mlýnu, tak se zrovna konalo se vyhlášení cosplayové soutěže. Ve finále byly opravdu hezké kostými, zejmána se mi líbilo zpracování "upírské" verze Dettlaffa, který si vyrobila jedna cosplayerka. Určitě jí musel dát spousty práce! Když jsem jej poté viděla zblízka, tak mne zaujalo, jak byl promyšlený a propracovaný do sebemenšího detailu. Ale i další kostými byly vážně pěkné a je vidět, že je si s nimi soutěžící dali skutečně práci.

Po cospleyerské soutěži jsem se zašla podívat do PC herny. Chtěla jsem si vyzkoušet třetího Zaklínače, kterého jsem ještě nehrála, jen jsem se dívala na záznamy z Agraelových let´s playů. Plánovala jsem, že si alespoň na chvíly udělám pár úkolů z datadisku O víně a krvi, protože se mi líbil nejvíc. Jak svým zpracováním (hlavně pohádková říše), tak scénářem nebo grafikou. Ale sotva jsem dojela na Klepně k prvnímu questu, bylo mi oznámeno, že se končí. Ach jo. Tak zase nic. Původně jsem chtěla jít do herny hned po příchodu, ale všechny notebooky byly obsazené. Plánuji si třetí díl koupit, ale bojím se, aby mi to ten můj počítač rozjel, protože jej mám od roku dva tisíce dvanáct. Většinu her na něm spustím, ale nedávno jsem měla problémy s Far Cry: Primal, což mne opravdu mrzelo. V neděli jsem však tuto hru spustila, což mě příjemně překvapilo. A třetí díl Zaklínače má mnohem větší nároky než tento díl Far Cry. Jenže jsem viděla několik ukázek od lidí, kteří mají stejnou počítačovou sestavu jako já, takže by to měl zvládnout.

Po odchodu z herny jsem si koupila pomerančový džus a šla si poslechnout kapelu Peregrin, která hrála do půl šesté. Chtěla jsem sem dát video z akce, ale nejdou mi zobrazovat odkazy z Youtube. Nevím, zda máte podobný problém. Zkoušela jsem je přehrát z různých počítačů u nás na intru, ale nikde to nešlo. Takže chyba není na mé straně. Proto prosím Báru, aby ten problém nějak vyřešila. Plánuji natočit vlog a ráda bych jej sem dala.

Poté jsem se rozhodla, že se zajdu podívat do filmové zbrojnice. Prohlídka se mi moc a moc líbila. Velmi mne zaujal kostým z Posledního samuraje, který měl na sobě Tom Cruise.


Daleko víc mne oslovilo vystavené brnění kentaura z filmů o Narnii a také meče prince Kaspiana. Ovšem nejvíc se mi zamlouvalo, když jsem jej mohla držet. Pamatuji si na jednu slečnu, které byla velkou fanynkou celé ságy a nechtěla jej dát z ruky.

Následně jsme se dozvěděli informace o filmových zbraních. Rozdělují se na dva typy. První typ je šméčkový a vyrábějí jej z gumy. Používá se ve scénách, které nejsou zaměřené na detail. V opačném případě je hercům dána jiná zbraň z daleko pevnějšího materiálu. Přesto však není nebezpečná. Pokud někdy bude mít cestu do Tábora a zajímá vás nejen historie, ale i film, určitě se do zbrojnice zajděte podívat. Je to skvělý zážitek!

Po prohlídce jsem si poslechla kapelu Bran. Hráli do půl osmé. Následovala pauza. A pak přišel zlatý hřeb večera. Na pódiu se objevila skupina Percival, která nahrála soundtrack ke třetímu Zaklínači. Musím říct, že to byl neuvěřitelný zážitek! Stála jsem přímo u pódia, natáčela a užívala si skvělou hudbu, která měla grády. Zejména mne omráčily úžasné hlasy těch dvou zpěvaček. Rovněž mne pobavili cosplayeři, jenž celý koncert protančili pod pódiem i vedle něj. Byli báječní.

Ještě bych chtěla zmínit jednu důležitou věc, která se v sobotu stala. Konečně jsem se setkala s Agraelem. Když jsem se dozvěděla, že bude u nás ve městě, řekla jsem to bratranci, který mne začal prosit o autogram. Slíbila jsem, že mu jej přinesu. To jsem také udělala. Vyrobila jsem fotky z Agraelova loga a nechala je podepsat. Martin z nich měl obrovskou radost a dole se můžete podívat na to, jak se mu líbily.Některým dětem stačí ke štěstí málo :-).
 
Také bych v tomto článku chtěla Agraelovi za autogramy ještě jednou poděkovat. Opravdu díky moc!


Na závěr bych chtěla dodat, že jsem si celou sobotu opravdu užila. Mrzí mne, že jsem tam nemohla být jak v pátek tak v neděli. Ale měla jsem moc povinností. Zároveň bych ráda poděkovala zastupitelstvu našeho města, že podpořilo takovou akci a doufám, že příští rok se bude konat na stejném místě. Pokud máte také rádi Zaklínače, určitě přijeďte. Nebudete litovat.

Zdroje obrázků v menu:
http://www.gettyimages.in/
http://thediaryofahufflepuff.tumblr.com/
tumblr.com