"Černý humor je, když máš písek v oku. Morbidním se stává ve chvíli, když máš oko v písku."

Červenec 2017

Internetové diskuze matek na mateřské dovolené

20. července 2017 v 16:22 | Winter |  Články
Nedávno jsem si z legrace rýpla do své bývalé nejlepší kamarádky, která na Facebooku k fotce svého syna napsala "Jet sem, snet sem.". Když jsem rozluštila, co tím chtěla říct, napsala jsem jí tam poznámku, že píše jako maminy na Mimibazaru. Vážená paninka srandu ani narážku nepochopila, urazila se a blokla si mě. Přitom to bylo takové malé, neškodné trolleníčko. Následně jsem chytla inspiraci na téma tohoto příspěvku. Článek berte jako volné pokračování Jak přežít internetové diskuze. Je to i reakce na tohle video od Kovyho:
Když si občas prohlédnu některé diskuze na serverech pro matky na mateřské dovolené, jen nechápavě kroutím hlavou. Například takový Mimibazar má svůj specifický slovník, o kterém jste určitě slyšeli. Jsou to v podstatě znásilněné zdrobněliny běžných hovorových slov. Jako například mamynka (ta hrubka je tam záměrně), snažilka, hobylka, těhulinka, mimísek, kojo a podobně. Během pročítání tohoto gramatického pekla jsem někdy měla problém přijít na to, co tím chtěly diskutující říct. Některé věty neměly často ani správný slovosled nebo ani nedávaly smysl. Všechno bylo navíc doplněno záplavou tleskajících a smějících se zrůdiček alias smajlíků. Normální člověk dává do komentáře jednoho či maximálně dva. Na Mimibazaru jsou jich celé řady. Čím větší a pestřejší, tím samozřejmě lépe.

Nejsmutnější na celé věci je to, že tyhle ženské mají děti, které se budou jednou učit češtinu ve škole. Ony jim to však nebudou schopné vysvětlit, protože ji neovládají. A pak se ještě budou divit, že z ní jejich děti nosí špatné známky. Napadlo mne i to, že tyto ženské píší tak špatně, protože svůj status musí napsat rychle vzhledem k tomu, že jejich pozornost požaduje řvoucí dítě. Pokud to tak je, tak nesedím u Facebooku a raději se věnuji dítěti, ne? No nic, některé ženské prostě nepochopím.

Mimibazar, ale i třeba Emimino jsou světy samy pro sebe. Řeší se tam někdy i dost citlivé problémy, se kterými bych asi na veřejnost nikdy nešla. Například nemají problém sdílet některé intimní fotografie, jenž mohou poškodit jejich rodiny. Veškeré příspěvky na jejich portálech jsou veřejné a může je vidět kde kdo, což už je samo o sobě velmi nebezpečné. Nehledě na to, že fotky choulostivých situací mohou v budoucnu jejich děti poškodit. Ale tyto matky na to neberou ohled. Vina je ovšem v jejich špatné internetové gramotnosti. Kdyby jim někdo vysvětlil, že sdílet jakékoliv intimnosti s veřejností není košer, věřím, že by více než polovina fotek zmizela.

Docela mne zaráží, jakým způsobem jsou schopny stravovat svoje děti. Určitě jste viděli recepty na knedlíky v trojobalu, houskové knedlíky s jahodovým pudinkem (alias posraný patník), párky propíchané špagetami, kečupovou polívku z pravého kečupu, pizzu z rohlíků a podobné hity. Takové jídlo bych maximálně naservírovala svému největšímu nepříteli. Avšak ne milované osobě, na které mi záleží. Že je to nezdravé, musí dojít každé racionálně uvažující osobě. Ale matky na mateřské nemají prý čas vyvařovat. Z vyprávění vím, že třeba moje babička či teta během mateřské v pohodě zvládaly vařit normální jídla a také si nemohly vyskakovat. Takže ono to o financích asi nebude. Spíš o pohodlnosti. Za pár kaček se dají uvařit i velmi dobrá "chudá" jídla. Ne takové blafy. Neoficiálními bohy většiny mimibazarnic jsou Láďa Hruška a Jirka Babica.


Čím větší péro, tím větší úspěch.

Samotnou zajímavou kapitolou je vybavení domácnosti. V oblibě převládají převážně kýčovité věci alias lapače prachu. Tvoří se stylem co dům dal. Například můžete použít toaleťák, bílí papír politý kávou, obyčejné plastové kelímky atd. Technicky "nadanější" maminky rády vytváří fotokoláže v Gimpu. Stáhnou si šablony na Scrapbook (ve slovníku mimibazarnic frý kytík na skrapík) a tvoří o sto šest. Avšak ve finále jsou to většinou opět kýče bez jakékoliv souvislosti. Obsahují primárně dvě témata - lásku a děti. K tomu je použita symbolika jako zamilované labutě, loď plovoucí po jezeře plné leknínů, vznášející se hlavy v obláčku atd. Děti jsou naopak často spojovány s rustikální či květinovou symbolikou.

Nedávno jsem objevila fotografii knihovny zabalené do čistě bílého papíru. Musím říct, že mě to jako studovanou knihovnici dost vyděsilo. Kdyby mi tohle někdo udělal s knihami od Hilského nebo Rowlingové, tak mne na férovku jebne. Ale žádná kniha by si takový osud nezasloužila.Ovšem za nejděsivější věci považuji salámové figurky a domácí dorty. Salámové figurky jsou výtvorem z párátek, klobás a dalších surovin. Tvoří se však jen při mimořádných příležitostech jako jsou třeba narozeniny. Má to být prý "vtipný" dárek. No, mě tahle legrace připadá dost buranská. Ale to je asi kvůli tomu, že jsem milovnicí suchého britského humoru a tohle nechápu. Celé tvoření má jedno základní pravidlo: čím větší péro z klobásy, tím bude Salámista vtipnější. Aha. Pokud ani obří penis nezabere, navlékněte na klobásu kondom s majolkou. Úspěch zaručen! Facepalm. O kozodortech a zadkodortech se raději ani nezmiňuji.

O něco lepší jsou diskuze na Emiminu, i když ani tam to není žádná hitparáda. Tamější uživatelky věří všelijakým bludům a nesmyslům. Navíc jsem zaregistrovala i diskuzní vlákna, ve kterých byly zakladatelkám dávány rady na to, jak obejít zákon. Nejvíc mne dostal tenhle:


Nedávej úplatky, nedávej úplatky nebo se z toho zblázníš!


Jedna rada do života - práskače nemá nikdo rád. Co mi není rovno, po tom je mi hovno.
Stejně to byl asi osobní spor.

Já jsem zásadně proti úplatkům i udáváním. Copak žijeme v dobách komunismu? Nehledě na to, že uživatelky budou mít průser, pokud se jim na to přijde.

Někdy mi připadá, že některé diskutující si nedokáží poradit ani se základními věcmi. Například jedna se ptala, kdy se dává vysvědčení na základní škole. Na druhou stranu mne velmi zaráží jedna věc - hojné diskuze o domácím násilí. Smutnější na tom je, že některé z nich od násilníka neutečou a ještě jej brání. Na mne by partner vztáhl ruku jen jednou. Avšak překvapilo mne, kolik ženských je ochotno dotyčné pomoci a dává jí třeba kontakty na různé organizace, které jí můžou pomoci. Alespoň k něčemu je Emimino dobré.

Kromě Emimina a Mimibazaru je ještě jedna věc, kterou nejsem vůbec schopná pobrat. Zarazilo mě, že existují někde ženy, co podporují nebo dokonce provozují takzvanou Placentofágii. Že nevíte co to je? Je to trend, který se rozmohl během posledních let. Některé matky jsou hluboce přesvědčeny, že placenta slouží jako zásobárna extra výživových látek a proto jí konzumují ve formě kapslí nebo jako součást koktejlů během poporodních depresí. Jo fakt, tohle jsem si opravdu nevymyslela. Když jsem o tom četla různé články, tak se mi zvedal žaludek. Je to fakt odporné. A já bláhová si myslela, že jakákoliv forma kanibalismu je v tomto státě trestná. Placenta není nic jiného, než biologický odpad. V nemocnici by měla být správně zabavena a spálena. Ne vydávána nějakým šíleným alternativním rodičkám na zpracování.

Stejný humus je i lotosový porod. Nechápu, co může být zdravého na tom, že se dítěti nepřestřihne pupeční šňůra. Ale v diskuzích jsem se dozvěděla, že je to pro miminko to nejpřirozenější, co může být. To určitě. Tyhle matky, které takové bludy podporují, nemají vůbec žádné ohledy vůči svému okolí. I když se budou o placentu během jejího připojení k miminku starat, stále se bude jednat o rozkladající se maso. Jeho zápach a samotná přítomnost je určitě nepříjemná všem lidem okolo. Hlavně během letních měsíců to musí být žůžo.

Tak co, jaký názor máte na internetové diskuze pro matky? A co říkáte na nechutné vaření, Salámisty nebo jejich špatnou češtinu?

---
Zdroj fotografie: mimibazar.cz
Screenshoty z Emimina jsou mé vlastní. 

Prosím o pozornost!

2. července 2017 v 18:33 | Winter |  Fandom
Nakonec jsem se přeci jen rozhodla, že si zkusím natočit svůj první let´s play na hru, kterou dobře znám a prolezla jsem každý její kout. Proto jsem si vybrala MMORPG Guild wars 2, neboť ji hraji od roku 2012. Budu ovšem potřebovat vaší pomoc. Rozhodnete, za jakou rasu budu hrát.

K tomuto miničlánku přikládám video o rasách v Tyrii. Vaším úkolem se bude na něj podívat a rozhodnout, za kterou rasu bych měla hrát. Svoje nápady pište do komentářů. Chtěla bych ještě dodat, že projdu celý příběh za ženu kouzelnického povolání - takže elementalistku, mesmerku nebo necromancerku.

Rasy Tyrie:

Lidé - V Tyrii se nachází poslední lidské království, které nezničili draci ani jiní nepřátelé. Krytanský národ přežívá ve městě Divinity´s Reach a snaží se všemi silami porazit nejvyššího draka Zaithana. Věří v šest bohů. Kombinují technologii s magií.

Norni - hrdá severská rasa kombinující moudrost se silou a vírou v duchy předků. Oproti Asurům a Charrům jsou technologicky slabší.

Charrové - technokratická rasa, nesnáší náboženství a preferují hrubou sílu před věděním.

Sylvari - poměrně mladá rasa podobná dryádám objevující svět kolem sebe. Dávají přednost magii před moderními vynálezy. Jsou velmi přátelští i naivní.

Asury - nejgeniálnější ze všech. Jejich vědění je na velmi vysoké úrovni. Dokázali stvořit mnoho zajímavých věcí jako například obrovské létající město nebo golemy. Jsou však velmi arogatní a myslí si, že jsou mnohem lepší než ostatní.

Titulky si dáte v nastavení videa.

Zdroje obrázků v menu:
http://www.gettyimages.in/
http://thediaryofahufflepuff.tumblr.com/
tumblr.com