"Černý humor je, když máš písek v oku. Morbidním se stává ve chvíli, když máš oko v písku."

Internetové diskuze matek na mateřské dovolené

20. července 2017 v 16:22 | Winter |  Články
Nedávno jsem si z legrace rýpla do své bývalé nejlepší kamarádky, která na Facebooku k fotce svého syna napsala "Jet sem, snet sem.". Když jsem rozluštila, co tím chtěla říct, napsala jsem jí tam poznámku, že píše jako maminy na Mimibazaru. Vážená paninka srandu ani narážku nepochopila, urazila se a blokla si mě. Přitom to bylo takové malé, neškodné trolleníčko. Následně jsem chytla inspiraci na téma tohoto příspěvku. Článek berte jako volné pokračování Jak přežít internetové diskuze. Je to i reakce na tohle video od Kovyho:
Když si občas prohlédnu některé diskuze na serverech pro matky na mateřské dovolené, jen nechápavě kroutím hlavou. Například takový Mimibazar má svůj specifický slovník, o kterém jste určitě slyšeli. Jsou to v podstatě znásilněné zdrobněliny běžných hovorových slov. Jako například mamynka (ta hrubka je tam záměrně), snažilka, hobylka, těhulinka, mimísek, kojo a podobně. Během pročítání tohoto gramatického pekla jsem někdy měla problém přijít na to, co tím chtěly diskutující říct. Některé věty neměly často ani správný slovosled nebo ani nedávaly smysl. Všechno bylo navíc doplněno záplavou tleskajících a smějících se zrůdiček alias smajlíků. Normální člověk dává do komentáře jednoho či maximálně dva. Na Mimibazaru jsou jich celé řady. Čím větší a pestřejší, tím samozřejmě lépe.

Nejsmutnější na celé věci je to, že tyhle ženské mají děti, které se budou jednou učit češtinu ve škole. Ony jim to však nebudou schopné vysvětlit, protože ji neovládají. A pak se ještě budou divit, že z ní jejich děti nosí špatné známky. Napadlo mne i to, že tyto ženské píší tak špatně, protože svůj status musí napsat rychle vzhledem k tomu, že jejich pozornost požaduje řvoucí dítě. Pokud to tak je, tak nesedím u Facebooku a raději se věnuji dítěti, ne? No nic, některé ženské prostě nepochopím.

Mimibazar, ale i třeba Emimino jsou světy samy pro sebe. Řeší se tam někdy i dost citlivé problémy, se kterými bych asi na veřejnost nikdy nešla. Například nemají problém sdílet některé intimní fotografie, jenž mohou poškodit jejich rodiny. Veškeré příspěvky na jejich portálech jsou veřejné a může je vidět kde kdo, což už je samo o sobě velmi nebezpečné. Nehledě na to, že fotky choulostivých situací mohou v budoucnu jejich děti poškodit. Ale tyto matky na to neberou ohled. Vina je ovšem v jejich špatné internetové gramotnosti. Kdyby jim někdo vysvětlil, že sdílet jakékoliv intimnosti s veřejností není košer, věřím, že by více než polovina fotek zmizela.

Docela mne zaráží, jakým způsobem jsou schopny stravovat svoje děti. Určitě jste viděli recepty na knedlíky v trojobalu, houskové knedlíky s jahodovým pudinkem (alias posraný patník), párky propíchané špagetami, kečupovou polívku z pravého kečupu, pizzu z rohlíků a podobné hity. Takové jídlo bych maximálně naservírovala svému největšímu nepříteli. Avšak ne milované osobě, na které mi záleží. Že je to nezdravé, musí dojít každé racionálně uvažující osobě. Ale matky na mateřské nemají prý čas vyvařovat. Z vyprávění vím, že třeba moje babička či teta během mateřské v pohodě zvládaly vařit normální jídla a také si nemohly vyskakovat. Takže ono to o financích asi nebude. Spíš o pohodlnosti. Za pár kaček se dají uvařit i velmi dobrá "chudá" jídla. Ne takové blafy. Neoficiálními bohy většiny mimibazarnic jsou Láďa Hruška a Jirka Babica.


Čím větší péro, tím větší úspěch.

Samotnou zajímavou kapitolou je vybavení domácnosti. V oblibě převládají převážně kýčovité věci alias lapače prachu. Tvoří se stylem co dům dal. Například můžete použít toaleťák, bílí papír politý kávou, obyčejné plastové kelímky atd. Technicky "nadanější" maminky rády vytváří fotokoláže v Gimpu. Stáhnou si šablony na Scrapbook (ve slovníku mimibazarnic frý kytík na skrapík) a tvoří o sto šest. Avšak ve finále jsou to většinou opět kýče bez jakékoliv souvislosti. Obsahují primárně dvě témata - lásku a děti. K tomu je použita symbolika jako zamilované labutě, loď plovoucí po jezeře plné leknínů, vznášející se hlavy v obláčku atd. Děti jsou naopak často spojovány s rustikální či květinovou symbolikou.

Nedávno jsem objevila fotografii knihovny zabalené do čistě bílého papíru. Musím říct, že mě to jako studovanou knihovnici dost vyděsilo. Kdyby mi tohle někdo udělal s knihami od Hilského nebo Rowlingové, tak mne na férovku jebne. Ale žádná kniha by si takový osud nezasloužila.Ovšem za nejděsivější věci považuji salámové figurky a domácí dorty. Salámové figurky jsou výtvorem z párátek, klobás a dalších surovin. Tvoří se však jen při mimořádných příležitostech jako jsou třeba narozeniny. Má to být prý "vtipný" dárek. No, mě tahle legrace připadá dost buranská. Ale to je asi kvůli tomu, že jsem milovnicí suchého britského humoru a tohle nechápu. Celé tvoření má jedno základní pravidlo: čím větší péro z klobásy, tím bude Salámista vtipnější. Aha. Pokud ani obří penis nezabere, navlékněte na klobásu kondom s majolkou. Úspěch zaručen! Facepalm. O kozodortech a zadkodortech se raději ani nezmiňuji.

O něco lepší jsou diskuze na Emiminu, i když ani tam to není žádná hitparáda. Tamější uživatelky věří všelijakým bludům a nesmyslům. Navíc jsem zaregistrovala i diskuzní vlákna, ve kterých byly zakladatelkám dávány rady na to, jak obejít zákon. Nejvíc mne dostal tenhle:


Nedávej úplatky, nedávej úplatky nebo se z toho zblázníš!


Jedna rada do života - práskače nemá nikdo rád. Co mi není rovno, po tom je mi hovno.
Stejně to byl asi osobní spor.

Já jsem zásadně proti úplatkům i udáváním. Copak žijeme v dobách komunismu? Nehledě na to, že uživatelky budou mít průser, pokud se jim na to přijde.

Někdy mi připadá, že některé diskutující si nedokáží poradit ani se základními věcmi. Například jedna se ptala, kdy se dává vysvědčení na základní škole. Na druhou stranu mne velmi zaráží jedna věc - hojné diskuze o domácím násilí. Smutnější na tom je, že některé z nich od násilníka neutečou a ještě jej brání. Na mne by partner vztáhl ruku jen jednou. Avšak překvapilo mne, kolik ženských je ochotno dotyčné pomoci a dává jí třeba kontakty na různé organizace, které jí můžou pomoci. Alespoň k něčemu je Emimino dobré.

Kromě Emimina a Mimibazaru je ještě jedna věc, kterou nejsem vůbec schopná pobrat. Zarazilo mě, že existují někde ženy, co podporují nebo dokonce provozují takzvanou Placentofágii. Že nevíte co to je? Je to trend, který se rozmohl během posledních let. Některé matky jsou hluboce přesvědčeny, že placenta slouží jako zásobárna extra výživových látek a proto jí konzumují ve formě kapslí nebo jako součást koktejlů během poporodních depresí. Jo fakt, tohle jsem si opravdu nevymyslela. Když jsem o tom četla různé články, tak se mi zvedal žaludek. Je to fakt odporné. A já bláhová si myslela, že jakákoliv forma kanibalismu je v tomto státě trestná. Placenta není nic jiného, než biologický odpad. V nemocnici by měla být správně zabavena a spálena. Ne vydávána nějakým šíleným alternativním rodičkám na zpracování.

Stejný humus je i lotosový porod. Nechápu, co může být zdravého na tom, že se dítěti nepřestřihne pupeční šňůra. Ale v diskuzích jsem se dozvěděla, že je to pro miminko to nejpřirozenější, co může být. To určitě. Tyhle matky, které takové bludy podporují, nemají vůbec žádné ohledy vůči svému okolí. I když se budou o placentu během jejího připojení k miminku starat, stále se bude jednat o rozkladající se maso. Jeho zápach a samotná přítomnost je určitě nepříjemná všem lidem okolo. Hlavně během letních měsíců to musí být žůžo.

Tak co, jaký názor máte na internetové diskuze pro matky? A co říkáte na nechutné vaření, Salámisty nebo jejich špatnou češtinu?

---
Zdroj fotografie: mimibazar.cz
Screenshoty z Emimina jsou mé vlastní. 
 


Komentáře

1 Lotta Lotta | Web | 20. července 2017 v 17:39 | Reagovat

No ale teda jebnout vedle sebe do jedné věty Hilského a Rowlingovou, to je jenom o stupínek nevkusu nad tím.

2 Winter Winter | Web | 20. července 2017 v 17:42 | Reagovat

[1]: Hele, jsou to jen moji dva nejoblíbenější autoři. Proto jsem je tam dala.

3 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 20. července 2017 v 17:52 | Reagovat

Kritika češtiny je věc ošemetná... Světy samY pro sebe (a to nepočítám čárky, ty taky nemám vždy dobře). ;-)

4 Winter Winter | Web | 20. července 2017 v 18:04 | Reagovat

[3]: Nějaká občasná chyba je v pohodě. Tu udělá každý. Ale pokud půjdete na Mimibazar, tak tam je to vážně maso. Absolutní nerespektování těch nejzákladnějších pravidel pravopisu.

5 faun faun | E-mail | Web | 20. července 2017 v 18:24 | Reagovat

Nenavštěvuji, nesleduji, v zajmu svého duševního zdraví. Ale ani v realu to není o moc lehčí. Při prochazce se zastavíme na polévku a stejně od vedlejšího stolu slyšíš "My si dáme kuřátkovou polívčičku a palačinky s jahůdkami." :-) Co osobně štve mě, když se takové udávání a nepravosti cpou na stránky, které mají pomáhat. Třeba hodnocení lékařů- pediatrů nebo specialistů. Udávání nikdo nemá rád a schovávat se za nicky je podpásovka největších kalibrů.
Ale jinak souhlasím :-)

6 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 20. července 2017 v 19:13 | Reagovat

Hmmm, knihovna v bílém můj jemnocit tedy zrovna neuráží :-)
Jen by mi asi vadilo, že nevím, co je co :-)
A klobáskové dárky sice nepreferuji, ale vtipné mi přijdou.
Pravda, já se zatím setkala jen s dámským provedením. A vkusným...
Rozhodně měl tenkrát oslavenec větší radost ze salámové dámy, než ze šlehačkového dortu, ale to je asi věc vkusu a chutě...  
Nemluvě o tom, že to tedy nebyly jen klobásky, ale taky šiška poličanu a celá srandička vyšla na pětikilo. Jenže dej někomu jen šišku salámu, že jo?

Ale jinak jo, souhlasím, mimibazar je tak nějak svůj a normální lidi tam prostě nepřežijí...

7 padesatka padesatka | E-mail | Web | 20. července 2017 v 19:23 | Reagovat

Taky jsem nepochopila ty zabalené knihy, pokud jsou jen dek orace OK, já knihy čtu a půjčuju, to by mě zabilo...

8 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | Web | 20. července 2017 v 20:04 | Reagovat

Pročítat se internetovými diskuzemi pro matky jsem měla čas a chuť přesně do té doby, než jsem se stala matkou :).

9 Eliss Eliss | Web | 20. července 2017 v 20:28 | Reagovat

Kdyby mi někdo udělal takovou nevkusnou mísu s penisem asi ho něčím praštím :-(

10 Winter Winter | Web | 20. července 2017 v 20:47 | Reagovat

[8]: Já to četla jenom kvůli tomu, že jsem psala tenhle článek. Stejně ty návštěvy musím rozdejchat.

11 NaTyy NaTyy | Web | 20. července 2017 v 21:51 | Reagovat

Někdy ty diskuze opravdu stojí za to :) :D

12 Wnaty Wnaty | E-mail | Web | 21. července 2017 v 1:21 | Reagovat

S článkem souhlasím, jen škoda, že je to v podstatě opsané Kovyho video.

13 Winter Winter | Web | 21. července 2017 v 1:51 | Reagovat

[12]: Chtěla jsem si udělat vlastní pohled na věc a v hodně bodech zkrátka s Kovym souhlasím. Navíc jsem tam dala i Emimino, což on neměl.

14 Jana Jana | E-mail | Web | 21. července 2017 v 7:43 | Reagovat

Co mimibazar či emimino ... Na FB to teď jede ve velkém (s vlastní fotkou, profilem plných svých nahatých dětí, sledováním a udáváním polohy, ...). A pak vznikají skupiny jako Mamynkobijci ... Ono je fakt ale blbý, že jde vesměs o lidi stejného ražení, takže když si myslíš něco jiného (že s opruzeninou miminka by měl člověk k doktorovi a ne na to dát doma vyrobenou mast nebo heřmánkový čaj), je zlý a závistivý a zakomplexovaný.

jedna slečna se v jedné skupině o těhotenství každý druhý den ptá na nějaký dotaz - jakoby neměla vlastní hlavu...

15 Avilan Avilan | Web | 24. července 2017 v 10:28 | Reagovat

Tak to je síla. Jestli tohle pak ti jejich potomci objeví, tak se půjdou ihned odstřelit. To je teda výkvět.

16 Tynka Tynka | 24. července 2017 v 13:07 | Reagovat

Doporučuji navštívit skupinu na fb To nejlepší z mamynka nebo tak něco.. ano to špatné Y tam je naschvál 😂 Každý den se tam přidávají příspěvky na tohle téma.. svým způsobem se tam baví nad hloupostí některých mamynek 😂

17 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 24. července 2017 v 15:00 | Reagovat

Klasika, tvořilky - blbenky. A to je jen internet. Teď si představte, že tyhle stvoření opravdu existují a opravdu vychovávaj děti.

[16]: Ty nafoukaný blbky-adminky mě vyrazily, protože nesnesou ironii mířenou na ně samotný. Jsou uplně stejný jako ty, kterým nadávaj, chovaj se uplně stejně arogantně, jsou stejně přesvědčený o vlastní pravdě a nechápou pravou internetovou srandu, když se jich týká. Je to jenom protipól blbých matek, prostě nuda. Radši se budu bavit nad blbostí mamynek i maminek a jejich válkama sama, než abych musela podlehnout někomu, co se na ynternetu bere strašně vážně jenom protože se mu podařilo založit skupinu :D :D :D

18 Lady Lenna Lady Lenna | Web | 24. července 2017 v 15:51 | Reagovat

Bože tohle je hrozné :D spousta maminek je normálních, nevím, proč jsou některé takhle šáhlé :D

19 Magicmax Magicmax | Web | 24. července 2017 v 16:40 | Reagovat

Já tak ty figurky nesnáším...

20 Cherrybumbum Cherrybumbum | Web | 24. července 2017 v 16:53 | Reagovat

Tyto diskuze nenavštěvuji, protože po jednom přečtení by kleslo IQ nejen mě, ale i zbytku naší čtvrti. I když jsem teda přihlášená na FB skupině, která má za "úkol" spojit co nejvíce ženských u nás ve městě a okolí, a pak si dávat různé typy a rady, jako kde třeba pořídit nějakou věc, která není běžně k dostání, kde nakoupit nejlevněji cizí měnu apod. A některé úlovky i tam stojí za to.
Asi nejvíc mě dostal dotaz jisté maminky, ve zkratce: "Moje dítě má už třetí den vysoké horečky, udělaly se jí na těle divné flíčky. Nevíte co by to mohlo být? Mám s tím zajít k doktorovi?" Hej jakože cože? To jako když jí nějaká jiná matka poradí, ať to neřeší a hodí dítě rovnou do umírací jámy, tak by jí poslechla? :D Opravdu někdy žasnu.
PS: Mohla bys mi, prosím, přeložit, co ta tvá "kamarádka" chtěla svým popiskem u fotky říct? Asi mám špatnou fantazii, ale nemůžu na to nějak přijít. :D

21 Myfair favourite Myfair favourite | E-mail | Web | 24. července 2017 v 16:54 | Reagovat

Proč jsou některý ženský tak...tak..jebnutý?! Už rozumím tomu, kdy Ronald řekl:
Mama je úplně jebnutá.
(Dabing Portal, Návštěva B.) No, moje máma mě vždycky nutí učit se a dělat úkoly, i když mám všecko hotový. :D Jako o školním roce se mi nechce a o prázkách, to nee, to bych se učila jak deb...ehm. Jinak skvělý článek. ;)

22 Winter Winter | Web | 24. července 2017 v 17:25 | Reagovat

[20]: Mělo tam být "Jedl jsem, snědl jsem.".

23 Cherrybumbum Cherrybumbum | Web | 24. července 2017 v 17:33 | Reagovat

[22]: Nemůžu jít na mateřskou a postovat při tom fotky svého mimíska na Facebook :(

24 Tommy Tommy | 24. července 2017 v 17:41 | Reagovat

Proč to kopíruješ od Kovyho?
Chápu video pro inspiraci.. ale jinak všechny obrázky a komentáře k nim jsou z Kovyho videa..

25 zuzana koubkova zuzana koubkova | Web | 24. července 2017 v 18:21 | Reagovat

To podivné prznění češtiny není pouze záležitostí současných matek. Znám mužské, kteří se takhle vyjadřují. Mám bezdětnou kolegyni (vyskoškolsky vzdělanou), která říká počta, čekundála a na špagety si dává majdy. Fakt. Ostatně, musím přiznat, že i moje matka, taktéž vysokoškolsky vzdělaná, si libovala v různých patvarech. Kolikrát jsem se jí ptala, proč, ale kloudnou odpověď jsem nikdy nedostala.
A co se týká těch mimísků a těhulek... ono jste do toho v jednu chvíli šíleně tlačeny. Kolikrát jsem dostala záchvat, když mi někdo řekl: "Nazdar, mamino!", a pak jsem to vzdala a pomyslela si: Sralo nebe, sraly hory!
Ale článek pěkný a video, které tě inspirovalo, super!!! Ač starší ročník, asi se stanu Kovyho fanynkou.

26 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | Web | 24. července 2017 v 20:12 | Reagovat

Pustila jsem si toho Kovyho...a skoro bys mu snad měla poslat nějaký  autorský poplatek teda :)

27 Andrea V. Andrea V. | Web | 24. července 2017 v 20:22 | Reagovat

Mimibazar je galaxie sama pro sebe :)

28 Veronika Veronika | 24. července 2017 v 20:53 | Reagovat

Na podobné diskuze a vlastně i celé výše uvedené internetové portály jsem vždy měla stejný názor jako autorka článku. Vlastně ho mám stále, avšak s tím rozdílem, že jsem se sama nedávno matkou stala. Myslím si o sobě, že jsem relativně inteligentní, sečtělá bytost, mám vystudovanou státní vysokou školu i nějakou tu praxi v zajímavém zaměstnání. Miluji český jazyk, zajímám se o historii, technologie, ráda cestuji a čtu knihy. Náš syn se nám s přítelem přihodil tak nějak "omylem", ale rozhodli jsme si jej nechat a nyní jej samozřejmě oba velmi milujeme. Co mě však na celé situaci děsí, je to, že mám občas pocit, že jsem se okamžikem porodu (či již otěhotnění?) dostala právě do škatulky "matka". Rázem už nejsem ta holka s blogem, ta pařmenka, ta absolventka, ta manažerka, rázem jsem pouze ta matka. Ano, ve chvíli, kdy žena otěhotní, se - ať chce, nebo nechce - na podobné servery občas prokliká, jelikož se možná vyzná v dějinách střední Asie, nebo v odrůdách moravských vín, ale o komplikacích a dalších věcech spojených s těhotenstvím ví velké kulové. Je však velký rozdíl mezi hledáním odpovědí na své otázky a zabřednutím do češtinářského a inteligenčního pekla. To jsem si jako čerstvá matka uvědomila, a proto bych chtěla požádat ty nastávající, aby nezačaly blbnout jen proto, že jim za pár týdnů začne růst břicho, ale i všechny ostatní, aby neházeli veškeré matky do jednoho pytle jen proto, že jimi jsou.

29 Jana Jana | Web | 24. července 2017 v 21:34 | Reagovat

Já děti nemám, ale mám synovce a neteře :) takže tyhle diskuze nevyhledávám... ale díky EX švagrové bohužel vím co to je rozvodový peklo :(

30 hannah-daily hannah-daily | 25. července 2017 v 13:23 | Reagovat

"bílí papír politý kávou" - prosím, opravte si to. Mě to úplně praštilo do očí :D Nemíním to nijak zle, každý dělá chyby. Ani jsem nehledala, jestli to již někdo v komentářích připomněl.

Já tyhle diskuze nečtu. Ještě mám do "mimíska" čas a navíc mám moc ráda své zdraví. Tyhle diskuze jsou jedno velké utrpení pro každého, kdo ovládá alespoň základy ČJ a nemá v hlavě jen piliny.

Jako studentka pedagogické vysoké školy se upřímně bojím toho, s jakým materiálem budu za pár let muset pracovat. A "těším" se na to, až za mnou budou chodit matky s tím, že dítě přece nemůže mít špatnou známku z testu za špatnou ČJ, i když se bude jednat třeba o test z biologie.

31 :) :) | 25. července 2017 v 21:59 | Reagovat

vsechno to co vam neprijde normalni me naopak ano :D placenta je opravdu zdrava, neco si o tom nactete, protoze, to radi i zdravotnici po porodu si zobnout kousek placenty, a ne malo zen to dostalo z toho nejhorsiho...vzdyt se pouziva i jako pomada na rty placenta, ktera je bezne k dostani v drogeriich. Tvrdky fakt neresim, to mi prijde totalne pod uroven. A to co kde kdo sdili za fotky apod, taky ne...Minibazar apod je oproti tomu co jsou nekteri schopni dat na FB nebo instagram jeste slabej odvar. At si kazdej dela co chce, jsem ve svobodny zemi a nepovazuji nekoho za nenormalni, ba prave naopak za to, ze si udela srandu z jidla, nebo z nejakyho slova ze kteryho si udela zdrobnelinu...trosku nadhledu by neuskodilo.

32 Katie Katie | Web | 26. července 2017 v 0:13 | Reagovat

OMG. Nic víc k tomuhle článku.

33 L. L. | Web | 26. července 2017 v 23:44 | Reagovat

[31]: Ani náhodou, z toho co říkáš o placentě není pravda vůbec nic. http://www.zdravotnickydenik.cz/2015/06/date-si-placentu-podivnemu-bludu-podlehaji-i-cesky/

Jo, a to co dělají z jídla není sranda, ale totální nevkus a humus, a mě by se asi trochu otočil žaludek, kdyby někdo na oslavě vytáhl panáčka z párků i s kondomem s majonézou.

34 Čerf Čerf | E-mail | Web | 26. července 2017 v 23:55 | Reagovat

Znám řadu báječných vzdělaných a nesmírně inteligentních maminek, které podobné intelektuální excesy více než vyvažují, a zabraňují mi proto jakkoli zobecňovat. Ale beru to s nadhledem - je to prostě specifický svět, který nijak neusiluje o mou přízeň a nijak mě neomezuje, protože si žije sám pro sebe. Některé jeho projevy mi mohou připadat hloupé, ale tomuto světu bude můj názor (a celkem oprávněně) docela ukradený :-).

35 miriabel miriabel | Web | 27. července 2017 v 2:33 | Reagovat

E-mimino diskuze ctu pred spanim na uklidneni :D vzdycky me to uspi - i pred statnicema :D

Narazky na preklepy v clanku jsem cekala, ty se objevi pod kazdym clankem, kde se kritizuje pravopis :). Mimibazar a e-mimino patvary jsou ale do oci bijici, na tom se i snahou o upozorneni na chyby v clanku nic nemeni - mmchdm, kdo je v clancich na blogu vbc nema?

Long story short... super clanek, souhlasim s nazory a navic sveze ctive napsany, nejsem tu naposled ;)

36 m. m. | E-mail | Web | 27. července 2017 v 12:08 | Reagovat

To jsem se zase dozvěděla něco, co jsem snad ani nechtěla vidět. Už léta mě internetovej svět (spíš lidi v něm) šokuje a furt si říkám, že šílenější už to bejt nemůže, ale vždycky mě lidi znova překvapí, většinou teda ve zlém.

Párkový postavičky s kondomem jsou asi největší výmaz, to jde totálně mimo mně - to jako dávaj dětem? WTF?

37 Winter Winter | Web | 27. července 2017 v 15:56 | Reagovat

[35]: Díky moc.

38 Winter Winter | Web | 27. července 2017 v 15:58 | Reagovat

[36]: Má to být prý vtipný dárek pro manžu nebo příťu. Kamarádkám se dělají dorty ve tvaru mužského torza s penisem.

39 Winter Winter | Web | 27. července 2017 v 16:00 | Reagovat

[36]: Dětem to naštěstí nedávají.

40 Alfirin Alfirin | E-mail | Web | 27. července 2017 v 16:35 | Reagovat

[33]: Ten článek si sám protiřečí:
"nebyl proveden žádný systematický výzkum benefitů či rizik požití placenty"
a o pár řádek níž:
"Placentofágie(...)podle výsledků studií nepřináší ženám po porodu a ani jejich dětem žádné výhody"
Takže máme výsledky studií, ale žádný výzkum proveden nebyl? :-)

Placentu běžně požírají i zvířata a u těch to asi nebude žádná ztřeštěná móda. Placenta vyživuje dítě a na její vznik musí tělo matky investovat hromady živin, které mu pak chybí (v těhotenství je častá anémie apod). Takže je jen logické, že zpětnou konzumací se ty živiny alespoň částečně vrátí.

Moje "spolubydlící" na pokoji po porodu ji měla zpracovanou do tablet a fakt to nijak nechutně nevypadalo, prostě normální tablety. Jestli ti to přijde nechutný, tak tě to přece nikdo nenutí dělat (já ji taky nežrala :-D), jen nechápu, proč to tady pranýřuješ. Je to každého věc, zrovna tak jako to, jestli píše chujoviny na Mimibazar :-D

41 Psiren Psiren | E-mail | Web | 27. července 2017 v 16:40 | Reagovat

Klasické bydlenky starající se o mimíska, manžu a bydlíčko. Nevyčerpatelný zdroj zábavy.

42 L. L. | Web | 27. července 2017 v 17:07 | Reagovat

[40]: Citát je od autorky studie a nejspíš se teda vztahuje jenom k průzkumu v oblasti psychiatrie, z dalších oborů to někdo už asi studoval.

Zvířata si taky třeba čistí genitálie jazykem nebo pojídají výkaly, taky to asi nebude žádná ztřeštěná móda. U požírání placenty je to pravděpodobně tím, aby je v přírodě nemohl najít predátor, a i kdyby to bylo kvůli živinám, tak lidé mají v současnosti dost možností, jak ty živiny doplnit tak, aby nemuseli jíst placentu, můžou třeba jít do obchodu a něco si koupit, místo aby jedli placentu, kde navíc hrozí infekce.

A mě nevadí, že to někdo i tak bude dělat. Vadí mi, že to někdo propaguje jako nějakou superzdravou věc, kterou doporučují zdravotníci, když neexistuje jediný důkaz, co by to potvrzoval. Ale když to chce někdo dělat prostě proto, že se mu to líbí a dělají to zvířata, tak dobrou chuť, mě to nijak nevadí.

43 Nancyslava Nancyslava | 28. července 2017 v 18:09 | Reagovat

Ja osobne zboznujem mamicky, ktore si na profilovky daju selficko so svojim mimiskom a potom komentuju napr. prispevky spravodajskych serverov v duchu "vsetky tieto kurvy by mali zdochnut v pline!" alebo "postavyt vsetkych k muru a postrielat!" dokonca som videla mamivcku, ktora fotku max 1 rocneho utopeneho migranta vyplaveneho na plazi okomentovala v duchu "o jedneho potencialneho teroristu menej".

tiez zboznujem mamicky, ktore sa v 18. roku zivota nechali nabuchat nahodnym typkom za budovou dedinskej diskoteky, porodili decko a tvaria sa, ako keby to bol nejaky nesmierny uspech. hlavne teda na internetoch: "ti mas vysoku skolu?! ked budes mat dyeta, tak sa chval!!!!!" ... "ja sice nie som mgr.,  ale vies prebalyt decko?!"... a samozrejme moje oblubene "mam 19 rokov, 2 deti, ucnovku a zarabam 300 eur mesacne!!! ako mam z toho vizit?!"nuz, mozno sa nauc robit nieco ine okrem kurvenia sa s kazdym, kto ma plesnivu feliciu a kto je ochotny kupit ti 3 poldecaky pancovanej vodky, a trebars to niektory zamestnavatel oceni.

samostatna kategorie su maminky, ktore sa na forach pytaju, preco ma ich decko uz dva tyzdne 40° horucky, ked mu predsa kazdy den davaju homeopatika a savo. (true story)

clovek by mal podstupit IQ test kym mu bude dovolene vychovavat dieta.

44 Helikoptéra Helikoptéra | Web | 29. července 2017 v 15:58 | Reagovat

Můžu říci, že většina komentářů tady jsou naprosto pravdivé a odůvodněné. Taky ale musím říci, že komentář [43]: je útržek absolutní pravdy! Nancyslava, naprosto souhlasím :D A hlavně - s tím IQ testem před pořízením si dítěte musí souhlasit snad každý :D

45 Jeife Jeife | E-mail | 31. července 2017 v 21:29 | Reagovat

S prvni polovinou souhlasim, obcas je opravdu silene co dokazou zeny na fb a internetu sdilet.
Ohledne placenty a lotosoveho porodu - doporucuju si o tom zjistit vic, nez to odsoudis :) pokud mozno z jinych zdroju nez nova, blesk apod. :)

46 Kerria Kerria | Web | 1. srpna 2017 v 16:28 | Reagovat

Můj oblíbený mimibazarový výraz je "bidlenka". Správně se to má psát s Y, ale mě tam to měkké I sedí lépe. Já to totiž odvozuju od slova bidlo (pro slípky).

47 Talaniel Talaniel | E-mail | Web | 2. srpna 2017 v 15:52 | Reagovat

TL;DR, jen poznámka k prvnímu odstavci  a větě "Přitom to bylo takové malé, neškodné trolleníčko." - z vlastní zkušenosti - tyhlety e-maily, fejsbuky, diskuse a komentáře na Internetu, jak postrádají výraz obličeje a tón hlasu, tak jsou strašně ošemetné. Kdybyste to kamarádce řekla osobně, možná by to dopadlo zcela jinak.

Je to fakt wo držku, jen psaná forma. Mám za sebou pár chyb tohoto typu a dodnes mě trápí :-)

Tak, a teď to jdu všechno dočíst, téma je zajímavé :-)

48 Winter Winter | Web | 2. srpna 2017 v 18:04 | Reagovat

[47]: Ráda bych jí to řekla osobně, ale už spolu roky nekomunikujeme. Navíc ona o mě za zády řekla tolik hnusných věcí a pomluv, že tohle je ještě hodně slabé kafe. Já jí vždycky řekla všechno na rovinu.

49 David David | E-mail | Web | 3. srpna 2017 v 3:31 | Reagovat

Sleduju různé mamYnkovské FB stránky a někdy se fakt nestačím divit, hodně to změnilo můj názor na ně. :-D

50 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 3. srpna 2017 v 20:32 | Reagovat

Do takových diskuzí občas nakouknu (stejně tak třeba na Novinky), abych vystrčila hlavu ze své sociální bubliny. Obyčejně ji po deseti minutách zase zbaběle zastrčím. :D

51 bukake bukake | 3. srpna 2017 v 20:53 | Reagovat

jak ty říkáš že by jsi utekla od přítele kterej by na tebe položil ruku, a divíš se ostatním ženským který od těch ''násilníků'' neutečou, třeba taky nemají kam utýct a strach jim přikazuje je bránit, nevíš nic o takových ženských a píšeš tady moudra, osobně si myslím že ti je tak 13let když na blogu řešíš tady tohle.. jedna známá je na tom špatně, manžel ji ožralej mlátil, a chtěla by odejít ale bohužel nemá na to prostředky tak to peklo musí snášet. Zamysli se nad tí než něco budeš psát o těch ženských co se zastávají těch násilníků, přečetl jsem si sice jen ten začátek ale to mi bohatě stačilo k tomu abych si udělal o tobě obrázek..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zdroje obrázků v menu:
http://www.gettyimages.in/
http://thediaryofahufflepuff.tumblr.com/
tumblr.com