"Černý humor je, když máš písek v oku. Morbidním se stává ve chvíli, když máš oko v písku."

O lásce a válce - díl druhý

13. srpna 2017 v 23:24 | Winter |  Povídky
Fandom: M*A*S*H*

Žánr: Slash, hetero, romantika

Přístupnost: 13+

Páry: Charles Emerson Winchester III./Hawkeye Pierce, Otec Mulcahy/OC

Autorčina poznámka: Další kapitola O lásce a válce. Charles je jmenován dočasným velitelem tábora a musí se vypořádat s nepříjemnostmi, které mu jeho nová funkce přináší.


Děkuji mnohokrát Majuar za úžasný komentář k první části! Jsem za něj opravdu ráda!


Charles Emerson Winchester III. seděl za stolem plukovníka Pottera a užíval si své první hodiny coby velitel celého tábora. Kouřil doutník a popíjel burgundské víno, které mu poslala Honorie. Mrzelo jej, že se jedná pouze dočasnou funkci. Tahle práce by se mu líbila. Ticho v kanceláři narušovalo Klingerovo psaní ve vedlejší místnosti. Hlasité ťukání napovídalo, že desátník dělá všechno, co mu nařídil. Chtěl mít stručný přehled o stavu zásob. Pokud by něco chybělo, musí o tom vědět. Klinger však najednou svojí práci přerušil a vešel do jeho malého království.

"Pane, máme tu problém! Udělal jsem přehled zásob - tak jak jste si poručil - a zjistil jsem, že nám dochází éter a penicilín. Nemusím vám doufám vysvětlovat, jaká katastrofa by to byla, kdyby došly," vysvětloval ten pošuk v kostýmku své matky.

"Cože? Myslel jsem, že jich máme ještě dost. No nic. Musíš je nějak sehnat," poručil. Jeho první důležité rozhodnutí! Tohle byla paráda. Klidně by jej komandoval celičký den. Major vstal a šel za ním. Rád by viděl, jak se tady shánějí léky.

"Fajn, zavolám Sparkymu," řekl Max. Za chvíli už vytáčel číslo na ústřednu. Dlouho se Sparkym nemluvil, protože za sebe měl náhradu. Zlomil si nohu, když utíkal k jednomu důležitému hovoru z Pentagonu. Uklouzl na vytřené podlaze. Nešťastná náhoda. Vzal to za něj nějaký mladý voják z nějakého amerického vidlákova, který pomalu ani netušil jak vypadá telefon.

"Sparky? Sparky! Nazdar kamaráde, už dlouho jsme spolu nemluvili! Tak co, jak se máš?" vyzvídal Klinger. To si snad dělá legraci. Jedná se tady o extrémě důležitou věc a oni spolu tlachají jako dvě paničky, které se dlouho neviděly!

"Klingere..."zašeptal výhružně.

"Jasně, šéfe, hned to bude...hele Sparky, máme tady malý problém. Dochází nám éter a penicilín a rád bych věděl, kolik to bude stát," To snad nemyslí vážně?! On bude vyjednávat o ceně? Domníval se, že zásoby sem přijdou automaticky. Očividně byl hodně naivní.

"Ok. Zkusím najít něco, co by se dalo vyměnit. Ale potom je nám musíte rychle zaslat, protože bez éteru nemůžeme operovat, jasné? Fajn, měj se!" Max položil sluchátko. Podíval se na Charlese s vážnou tváří.

"Špatné zprávy majore. Musíme sehnat něco na výměnu. Nedívejte se na mě takhle! Já ta pravidla nevymyslel. Pokud něco na oplátku nepošleme, tak zásoby dorazí až za dlouho. Mimochodem, to je burgundské, co pijete v kanceláři?" zeptal se zvědavě Klinger.

"Ať tě to ani nenapadne, ty jeden toledský opičáku!" varoval jej Charles. Dárky od Honorie byly jednou z mála spojek s civilizovaným světem.

"Ale víte, kolik tím zachráníte životů? Kolik jich je?" vyzvídal.

"Celá bedna. Plus tři krabice belgických pralinek!"

"Výborně!Takové věci tu mají cenu zlata! Dejte mi je a já zařídím, aby všechno dorazilo v pátek v pořádku," řekl spokojeně Max.

"Nenávidím tě!" prskal vztekle Winchester.

"Obchod je obchod."

"Šach!" oznámil s úsměvem Hawkeye. Seděl v Bažině společně s Hunnicuttem a hráli Opilé šachy. Tuto hru vymysleli minulý týden. Pravidla byla velmi jednoduchá: hráli se jako normální šachy, avšak za každou vyhozenou figurku se musel dotyčný člověk napít skleničky destilátu z Kolony. Ke konci už ani nedokázali dělat správné tahy po políčkách. BJ si povzdechl a dolil si další alkohol.

Věděl, že je v koncích. Hawkaye mu zablokoval všechny únikové cesty. Ano, mohl zachránit krále tím, že se z černého políčka přesune na bílé, které se nacházelo u samého okraje šachovnice. Ale v dalším tahu mu jeho přítel dá lehce mat černou královnou.

"Vzdávám se! Ta šachovnice se houpe," řekl světlovasý doktor. Dotkl se prstem špičky svého krále a položil jej.

"Tohle není zábava. To jsi nemohl počkat na šach a mat?" vztekal se Hawkeye. BJ jen pokrčil rameny a na ex vypil všechen alkohol, jenž se nacházel v poloprázdné láhvy, do které nalévali své výtvory.

"Pojďme dělat něco smysluplnějšího!" navrhl BJ.

"Smysluplnějšího? V tomhle stavu? Co takhle zase drbat našeho majora s modrou krví?" zeptal se Hawkeye a natáhl se na rozvrzanou vojenskou postel. Dal si ruce za hlavu.

"Čteš mi myšlenky. Otázka měsíce: kdo je ona záhadná H., kterou zmiňuje ve svém deníku?" uvažoval nahlas Hunnicutt.

"Napadá mě pouze Margeret. I když mě to nijak nepřekvapuje. Párkrát jsem zahlédl, jak po ní hází očkem. Hlavně, když se ohýbala," šklebil se jeho kamarád.

"Hele, to není žádný pořádný důkaz! Každý chlap v táboře se na ní rád podívá! Musíme jej sledovat až budou spolu. Pokud spolu něco mají, tak dříve nebo později udělají chybu," navrhl BJ. Hawkeye s jeho nápadem nadšeně souhlasil.

"Musíme být ve střehu!" upozornil.

"Ve dne v noci!"

"Nezamhouříme oči!" prohlásil rozhodně kapitán Pierce.

"Ani na vteřinu!"

"Beru tě za slovo," dodal s úsměvem BJ.


Vypadalo to, jako kdyby obě strany zmoudřely a konečně přestaly válčit. Ovšem na jak dlouho? Doktoři i sestry mohli dva dny nerušeně odpočívat. Winchestrovi připadalo, že je tu až moc velký klid. Na základě jeho zkušeností to nebylo dobré. Ještě pár hodin a do tábora dorazí taková spousta raněných, že na ně nebudou stačit. Kéž by se mýlil!

Spolupráce s Klingerem probíhala kupodivu hladce. Stačilo zvýšit hlas a z Maxe se vmžiku stala tryskomyš. Udělal vše dobře, rychle a za velmi krátkou dobu. Takhle se na něj musí! Měl by mít nad sebou pevnou ruku! Dokonce mu nařídil, aby přestal nosit to příšerné dámské oblečení. Sice dělal obličeje, ale rozkaz byl rozkaz.

"Pane, mohu s vámi mluvit?" zeptal se Klinger, který nakoukl do kanceláře. Opravdu už nenosil ženské šaty. Místo nich si vzal tmavé kalhoty, košily a baseballovou čapku s velkým T. Trouba. Copak opravdu neví, jak se má v armádě oblékat? Co kdyby přišla inspekce?

"O co jde, Maxi?"

"Volala zdravotní sestra Jane Simpsonová ze sirotčince. Hrozí, že je budou zase bombardovat. Potřebuje tu na pár dní zůstat, " vysvětloval Klinger. Charles si uvědomil, co se děje. Dočasný klid skončil. Zanedlouho dorazí další ranění.

"Ach bože. Řekni jí, ať okamžitě přijede. Spoj mne ihned s Potterem, jasné?!" poručil.

Jednání s plukovníkem netrvalo dlouho. Charles Pottera obeznámil s evakuací sirotků. Zajímala jej i zdravotní sestra. Až přijede, tak by se s ní rád setkal. Byla nová a ještě s ní neměl tu čest hovořit. Když rozhovor skončil, nechal poslat pro Pierce, Hunnicutta a Margaret. Všichni tři poslouchali jeho příkazy. Nepřijímali sirotky poprvé. Scénář jejich příjezdu byl pokaždé stejný. Museli hlavně připravit lůžka navíc. Každá pomoc se hodila. I on vyšel ze své kanceláře a přidal ruku k dílu. Do Bažiny se vešly dvě postele. Kdyby si BJ a Hawkeye občas uklidili ten svůj svinčík, uvolnilo by se místo ještě pro jednoho.

S těžkým srdcem vzal krabice s burgundským a pralinkami. Doma se sice jednalo o luxusní zboží, ale pořád to bylo jídlo, které si mohli úspěšní a bohatí odpustit. Na černém trhu měly obrovskou cenu. Alespoň pro ně. Kolik lidí mohl díky nim zachránit? Navíc mu všechno přišlo tak strašně absorudní. Pár krabic rozhodovalo o tom, jestli jejich ranění přežijí nebo ne.


 


Komentáře

1 majuar majuar | Web | 17. srpna 2017 v 14:36 | Reagovat

Opět parádní, jsem zvědavá, co se bude dít dál :3 A Charles komandující Klingera... Jejich interakce v seriálu patří k tomu nejlepšímu :D :D Děkuji, těším se na další díl :)

btw. Vše nejlepší k narozeninám :) http://majuar.blog.cz/1708/one-of-my-finest-friends

2 Winter Winter | Web | 17. srpna 2017 v 15:11 | Reagovat

[1]: Díky, díky, díky!

3 Karin Karin | 25. srpna 2017 v 13:57 | Reagovat

Parádní jsem moc zvědavá na pokračko.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zdroje obrázků v menu:
http://www.gettyimages.in/
http://thediaryofahufflepuff.tumblr.com/
tumblr.com