"Černý humor je, když máš písek v oku. Morbidním se stává ve chvíli, když máš oko v písku."

Říjen 2017

Glosa: Volby 2017

22. října 2017 v 10:12 | Winter |  Články
Když jsem si včera večer zapnula Události, tak nějak jsem tušila, že výsledky budou průser. Ale že to bude až takový průser jsem tedy nečekala...

Někdo by mě mohl označit za havloidní sluníčkářku. Měl by pravdu a já se za to nestydím. Ano, moje názory jsou liberální a mám proto dobrý důvod. Když jsem byla na střední, připadalo mi, jako kdyby moji spolužáci vyznávali pouze dva politické směry - velmi liberální nebo extrémě pravicové. Měli jsme ve třídě jedince, kteří sympatizovali s myšlenkami DSSS. Smutné. Jedna z nich byla přímo ukázková volička Dělnické strany. Extrémě hloupá homofobní a rasistická kráva, která se domnívala, že za její posraný život může romské etnikum. Přitom si za všechno mohla čistě sama. Když přišla do školy tak to byla vzácnost a pak se hrozně divila, že propadá ze všech předmětů a že se jí hroutí svět před očima. Ale ne, za všechno mohli Romové.

Volby považuji za svojí občanskou povinnost. Razím jedno takové heslo: pokud nepůjdu tentokrát volit, nemůžu během dalšího mezivolebního období jakkýmkoliv způsobem nadávat na špatnou politickou situaci, protože jsem se jí ani nepokusila změnit. Opravdu mě iritují lidé, kteří mají řeči o tom, že je to tady špatné, ale sami raději zůstanou doma a nepůjdou odevzdat svůj lístek. Dále nemám ráda ty, kteří říkají, že by všechny v parlamentu vystříleli. Myslíte, že ti také šli volit? Ani náhodou. Ale mají plnou pusu siláckých řečí.

Jelikož studuji v Českých Budějovicích, tak se občas ráda projdu po Lanovce. Poslední dva týdny se tato ulice stala hlavním místem pro setkání různých politických stran se svými voliči. Byly tam Realisté, KDU-ČSL a Svobodní. Nenavštívila jsem ani jeden stánek a zarputile odmítala nabízené propagační předměty. Jen nerada před ostatními dávám najevo, jakou stranu už roky volím. Ale dám vám malou nápovědu - jedná se o partaj, která podporuje adopci dětí homosexuálními páry, větší platy pro pracovníky v sociálních službách a ekologičtější způsob života.

Když už jsem u setkávání s politiky...nechodím na jejich akce. Přijde mi to jako zbytečnost a až příliš velké ovlivňování voličů. Raději si v klidu doma projdu jejich volební programy. Je to mnohem lepší. Nikdy bych tam nešla ani za zlaté prase.

Kdysi jsem na Jednom světě viděla zajímavý dokument. Jmenoval se Pozemšťané, koho budete volit?. Jednalo se v něm o skupinku mentálně postižených lidí z denního stacionáře, kteří se připravovali na předvolební šílenství a navštěvovali různá setkání s politiky, aby si mohli vybrat svojí stranu. Musím říct, že to byl velmi zajímavý dokument a místy dost vtipný. Opravdu jej doporučuji.

V pátek jsem měla vtipnou diskuzi se svojí babičkou. Tvrdila, že pokud budu volit tuhle stranu, tak je to jen vyhozený hlas. Prý se tam stejně nedostanou. Ano, nedostali se tam, ale nemyslím si, že dát hlas malým stranám je zbytečnost. Každý se počítá. Já jsem z těch velkých partají zkrátka znechucená. Kromě toho, když jsem si jen tak dělala předvolební test, tak mi tam stejně vyšla ta moje preferovaná strana.

No, to by asi bylo tak všechno, co jsem chtěla k tomuto tématu říct. Nechci se pouštět do zbytečných debat a rozpoutávat tu bouřlivé diskuze. Pokud mě něco dalšího napadne, rozhodně to sem dám. Ale závěrem bych chtěla dodat, že nejvíc ze všeho mě pobavily různé vtípky a koláže na danou tématiku. I já sama jsem přispěla trochou do mlýna. Doufám, že za to na Youtube nedostanu ban.Jo a kdyby jste měli zájem, tak tento blog i můj kanál na Youtube má facebookovou stránku. Jestli chcete, tak mě můžete sledovat. Někteří blogeři si je zakládají, tak uvidím, co se z toho vyklube. Budou se na ní objevovat novinky z blogu a let´s playe:

Herní maniačkaZdroje obrázků v menu:
http://www.gettyimages.in/
http://thediaryofahufflepuff.tumblr.com/
tumblr.com