"Černý humor je, když máš písek v oku. Morbidním se stává ve chvíli, když máš oko v písku."

Glosa: Volby 2017

22. října 2017 v 10:12 | Winter |  Články
Když jsem si včera večer zapnula Události, tak nějak jsem tušila, že výsledky budou průser. Ale že to bude až takový průser jsem tedy nečekala...

Někdo by mě mohl označit za havloidní sluníčkářku. Měl by pravdu a já se za to nestydím. Ano, moje názory jsou liberální a mám proto dobrý důvod. Když jsem byla na střední, připadalo mi, jako kdyby moji spolužáci vyznávali pouze dva politické směry - velmi liberální nebo extrémě pravicové. Měli jsme ve třídě jedince, kteří sympatizovali s myšlenkami DSSS. Smutné. Jedna z nich byla přímo ukázková volička Dělnické strany. Extrémě hloupá homofobní a rasistická kráva, která se domnívala, že za její posraný život může romské etnikum. Přitom si za všechno mohla čistě sama. Když přišla do školy tak to byla vzácnost a pak se hrozně divila, že propadá ze všech předmětů a že se jí hroutí svět před očima. Ale ne, za všechno mohli Romové.

Volby považuji za svojí občanskou povinnost. Razím jedno takové heslo: pokud nepůjdu tentokrát volit, nemůžu během dalšího mezivolebního období jakkýmkoliv způsobem nadávat na špatnou politickou situaci, protože jsem se jí ani nepokusila změnit. Opravdu mě iritují lidé, kteří mají řeči o tom, že je to tady špatné, ale sami raději zůstanou doma a nepůjdou odevzdat svůj lístek. Dále nemám ráda ty, kteří říkají, že by všechny v parlamentu vystříleli. Myslíte, že ti také šli volit? Ani náhodou. Ale mají plnou pusu siláckých řečí.

Jelikož studuji v Českých Budějovicích, tak se občas ráda projdu po Lanovce. Poslední dva týdny se tato ulice stala hlavním místem pro setkání různých politických stran se svými voliči. Byly tam Realisté, KDU-ČSL a Svobodní. Nenavštívila jsem ani jeden stánek a zarputile odmítala nabízené propagační předměty. Jen nerada před ostatními dávám najevo, jakou stranu už roky volím. Ale dám vám malou nápovědu - jedná se o partaj, která podporuje adopci dětí homosexuálními páry, větší platy pro pracovníky v sociálních službách a ekologičtější způsob života.

Když už jsem u setkávání s politiky...nechodím na jejich akce. Přijde mi to jako zbytečnost a až příliš velké ovlivňování voličů. Raději si v klidu doma projdu jejich volební programy. Je to mnohem lepší. Nikdy bych tam nešla ani za zlaté prase.

Kdysi jsem na Jednom světě viděla zajímavý dokument. Jmenoval se Pozemšťané, koho budete volit?. Jednalo se v něm o skupinku mentálně postižených lidí z denního stacionáře, kteří se připravovali na předvolební šílenství a navštěvovali různá setkání s politiky, aby si mohli vybrat svojí stranu. Musím říct, že to byl velmi zajímavý dokument a místy dost vtipný. Opravdu jej doporučuji.

V pátek jsem měla vtipnou diskuzi se svojí babičkou. Tvrdila, že pokud budu volit tuhle stranu, tak je to jen vyhozený hlas. Prý se tam stejně nedostanou. Ano, nedostali se tam, ale nemyslím si, že dát hlas malým stranám je zbytečnost. Každý se počítá. Já jsem z těch velkých partají zkrátka znechucená. Kromě toho, když jsem si jen tak dělala předvolební test, tak mi tam stejně vyšla ta moje preferovaná strana.

No, to by asi bylo tak všechno, co jsem chtěla k tomuto tématu říct. Nechci se pouštět do zbytečných debat a rozpoutávat tu bouřlivé diskuze. Pokud mě něco dalšího napadne, rozhodně to sem dám. Ale závěrem bych chtěla dodat, že nejvíc ze všeho mě pobavily různé vtípky a koláže na danou tématiku. I já sama jsem přispěla trochou do mlýna. Doufám, že za to na Youtube nedostanu ban.Jo a kdyby jste měli zájem, tak tento blog i můj kanál na Youtube má facebookovou stránku. Jestli chcete, tak mě můžete sledovat. Někteří blogeři si je zakládají, tak uvidím, co se z toho vyklube. Budou se na ní objevovat novinky z blogu a let´s playe:

Herní maniačka 


Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 22. října 2017 v 11:09 | Reagovat

Taky jsem byla volit, a s výsledky nejsem spokojená. Jsem zvědavá, co se bude dít dál...

2 klajni klajni | 22. října 2017 v 12:36 | Reagovat

I já zvolil nevolitelnou stranu a docela mě to mrzelo. Jen prostě 99% voličů má jiný názor než já. Co už? Často plavu proti proudu. A co se týče vás. nemám problém s vaší volbou. Jen jsem poučený z let předchozích. A nyní? Jsem alespoň rád za to, že předseda této strany ihned odešel z předsednického postu. Ruku na srdce. Ten člověk dělal více škody než užitku. Na pražské radnici by o tom mohli vyprávět své.

3 Tom V. Tom V. | 22. října 2017 v 13:00 | Reagovat

Já jsem volil Zelené a nelituju toho. :) Myslím si, že letos dali její voliči prostě přednost Pirátům, protože měli větší šanci.

4 Tom V. Tom V. | 22. října 2017 v 13:12 | Reagovat

[2]: Já s Matějem Stropnickým v několika věcech nesouhlasím, ale podle mě je to jeden z mála politiků, kteří opravdu věří tomu, co dělají. Neřídí se podle toho, co je zrovna mezi lidmi populární (jako když Okamura postavil svoji kampaň na odmítání migrantů), bohužel i kvůli tomu dostali letos málo hlasů.

5 Jan Turon Jan Turon | E-mail | Web | 22. října 2017 v 13:22 | Reagovat

Zelené jsem nevolil ale je to strana která do spektra patří. Stropnický domů nasadil korunu ještě před volbami...ale aspoň se k tomu pak postavil celem

6 sportovnii sportovnii | Web | 22. října 2017 v 15:03 | Reagovat

Kdo nevolil,tak mu prostě žádná kandidátní listina nevyhovovala,to je takový problém to pochopit a místo toho je za to osuzovat,když z těch kandidujících uskupení se opravdu nic dobrého vybrat nedalo?

7 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 22. října 2017 v 15:33 | Reagovat

O předvolebních Budějcích mi nemluv, člověk ani nemohl jít na autobus (a pak často taky z náměstí domů), aniž by ho neotravovali Realisté. A jedno odpoledne jsem z kanclu poslouchala "míting" s Babišem na náměstí. Teda... jak tam řvala hudba a rozdávaly se tam nějaký knížky, jestli někdo něco říkal vůbec nebylo slyšet. Ještě, že už je to pryč.

8 Winter Winter | Web | 22. října 2017 v 17:35 | Reagovat

[6]: Není to problém pochopit. Jen si myslím, že každý člověk si může v tak širokém politickém spektru vybrat stranu nebo člověka, se kterým alespoň částečně souhlasí.

9 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 21. listopadu 2017 v 10:05 | Reagovat

Já mám pocit, že malé strany, které nejsou voleny mají často zajímavá a ideální řešení (myslím to hodně obecně, nebudu konkrétní), ale bohužel nemají tu moc a kontakty a vliv a i kdyby se někdy nakrásně nějaká malá nevolitelná strana s dobrým programem dostala, tak jí ty ostatní spolu s lobisty převálcují a zničí její myšlenku už v zárodku.
Přesto volit chodím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zdroje obrázků v menu:
http://www.gettyimages.in/
http://thediaryofahufflepuff.tumblr.com/
tumblr.com