"Černý humor je, když máš písek v oku. Morbidním se stává ve chvíli, když máš oko v písku."

Březen 2018

Jednoduchá relaxační kresba

2. března 2018 v 23:16 | Winter |  Skicák
Poslední dva měsíce jsem vůbec neměla ani špetku času, kterou bych mohla věnovat psaním článků nebo povídek. Opravdu to nešlo. Bylo totiž zkouškové období a musela jsem se hodně učit, abych jej zvládla a aby to neskončilo fiaskem jako před třemi lety na Filozofické fakultě. Až na dva předměty jsem to slušně zvládla. Dokonce jsem měla obrovské štěstí a dala jsem zkoušku u Milana Nakonečného, ze kterého má celá fakulta těžký respekt. Ale přišla jsem na to, jak u něj být úspěšná a tak doufám, že se mi příští semestr tahle metoda také osvědčí. Vtip je v tom, že když jdete na zkoušku z psychologie, naučte se všechno podle jeho knížek. Hlavně definice na začátku témat. Napoprvé jsem to tak neudělala a také mě vyhodil.

Do letního semestru jsem si nezapsala nijak složité předměty. Většinou se jedná o povinně volitelné a volitelné. Udělala jsem to kvůli tomu, abych tento rok dokončila úspěšně a také proto, že od října chci studovat dálkově. A na béčkové a céčkové předměty už nebude zkrátka čas.

Během zkouškového jsem pracovala v jedné supermarketové pekárně u nás ve městě. Dělala jsem tam hlavně kvůli tomu, abych si koupila konzoli, protože se obávám, že můj notebook brzy odejde do křemíkového nebe. V úterý jsem si chtěla udělat obsah ve Wordu a najednou se mi na obrazovce objevila Modrá smrt. Myslela jsem, že mě raní mrtvice. Ale naštěstí o půl hodiny později naběhl. Nechci ho chudáčka trápit. Zažil si toho dost a chtěla bych, aby do letních prázdnin ještě vydržel.

Koupila jsem si PlayStation 4. Hodně jsem se rozhodovala mezi ním a Xboxem One, ale nakonec zvítězila první varianta. Tuto konzoly jsem si také zvolila kvůli tomu, že jsem chtěla hrát hry jako Horizon Zero Dawn, The Last of Us, Until Dawn, Concrete Genie (trailer vypadá úžasně) atd. Dole se můžete podívat na to, jak jsem hrála Assassin´s Creed: Syndicate. Není to nic moc, protože jsem si ještě pořádně nezvykla na ovladač.


Jinak jsem od strejdy dostala za zkouškové stojan na malování. Přála jsem si ho už nějakou dobu a udělal mi obrovskou radost. Navíc chodím na výtvarku a o víkendu na něm můžu trénovat. Zkoušela jsem si na něm kreslit relaxační kresbu, protože jsem k němu měla malé plátno. Využila jsem techniku suchého pastelu. Dolní obrázek není finální verze. Byl rozpracovaný, když jsem ho fotila. Ještě jsem musela přidat černý pastel ke kopcům. Malbu jsem pojala jako relax a předlohou pro mne byla jedna fotka z Googlu.


Zdroje obrázků v menu:
http://www.gettyimages.in/
http://thediaryofahufflepuff.tumblr.com/
tumblr.com